18 Eylül 2021 Cumartesi

İLKADIM BELEDİYESİNDE MAAŞ VE FAZLA MESAİLERİNİ ALAMAYAN İŞÇİLER İŞ BIRAKTI

İlkadım Belediyesinde maaş ve fazla mesailerini alamayan işçiler iş bıraktı

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesinde çalışan temizlik işçileri, maaşlarının eksik ödenmesi ve pandemi sürecinde devletin verdiği esnek çalışma ücretleri ile fazla mesailerinin ödenmemesi üzerine kısa süreli iş bırakma eylemi yaptı.

16 Haziran 2020 Salı 23:28 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesinin temizlik işçileri maaşlarının eksik ödenmesi ve fazla mesailerinin aylardır verilmemesi üzerine kısa süreli iş bıraktı.


İlkadım Belediyesinde 31 Mart seçimlerinin ardından yaşanan eksik maaş ödemeleri ile ilgili sıkıntı sürerken, belediyede temizlik işlerinde görevli çalışanlar fazla mesaileri ile birlikte pandemi sürecinde devletin verdiği esnek çalışma ödemelerinin belediye tarafından kendilerine yapılmaması nedeniyle, duruma tepki göstermek için önceki geceden itibaren, sabah mesaisinde de iş bıraktı. İlkadım Belediyesinde temizlik işlerinde çalışan işçiler, pandemi sürecinde çöp toplama başta olmak üzere sokak temizliği ile ilgili fedakarca mesai yaptı. 

Fazla mesailerin ödenmediği, maaşların Ramazan Bayramında da eksik yatırıldığı ve devletin pandemi nedeniyle verdiği ödemenin belediye tarafından kendilerine ödenmediği gibi gerekçelerle iş bırakma eylemine  giden İlkadım Belediyesi temizlik işleri çalışanlarının geceden sabaha, sabah saatlerinde ise 6'dan 9'a kadar iş bıraktığı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Doktor Serdar Savaş, Korona Virüs'te Samsun'un yeni Wuhan olduğunu söyledi

Doktor Serdar Savaş, Korona Virüs'te Samsun'un yeni Wuhan olduğunu söyledi