04 Aralık 2021 Cumartesi

İLKADIM BELEDİYESİNDE ÖZEL KALEM MUAMMASI! BİRİ RESMİ DİĞERİ SAHTE

İlkadım Belediyesinde Özel Kalem muamması! Biri resmi diğeri sahte

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesinde resmi özel kalem müdürünün belediye başkanı Necattin Demirtaş'a korumalık yaptığı, Nevzat Özenç'in ise hiç bir yetkisi olmamasına rağmen belediyede Özel Kalem Müdürlüğü yapması şaşkınlık yaratıyor.

14 Nisan 2020 Salı 19:03 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesinde Özel Kalem muamması. Biri resmi, diğeri sahte! İlkadım Belediyesinde Nevzat Özenç'e resmi hiç bir yetkisi olmamasına rağmen Özel Kalem olarak makam odası verilmesi şaşırtıyor.


SEKRETERYASI BİLE VAR
İlkadım Belediyesinde şirket işçisi olduğu öne sürülen Nevzat Özenç'in liyakatının da Özel Kalem Müdürlüğüne uygun olmadığı, ancak belediyede resmi olmamasına rağmen Özel Kalem Müdürü olarak anıldığı gündeme geldi. Yetkisi olmamasına rağmen Özel Kalem sıfatını kullanan, hatta makam odası dahi verilen Nevzat Özenç ile ilgili bir ilginç durumda sekreteryasının olması. 

RESMİ ÖZEL KALEM KORUMALIK YAPIYOR
İlkadım Belediyesinde resmi Özel Kalem Müdürünün Saffet Günaydın olduğu, bu isminde İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın korumalığını yaptığı öne sürüldü. Nevzat Özenç'in yaklaşık bir yıldır yasal olmayan bir şekilde Özel Kalem Müdürü olmamasına rağmen Özel Kalem Müdürü sıfatını kullandığı, kendisini de belediyeye gelenlere bu kimliği ile tanıttığı ileri sürüldü.

İlkadım Belediyesinde yaşanan özel kalem muamması şaşkınlık yaratırken, hiç bir resmi yetkisi ve sorumluluğu olmamasına rağmen Özel Kalem olarak lanse edilen Nevzat Özenç'in isim ve fotoğrafının belediyenin internet sitesine de 'Özel Kalem' olarak konulduğu, yapılan uyarı üzerine bu bilginin siteden kaldırıldığı öğrenildi.

Öte yandan belediyelerde Özel Kalem Müdürlerinin liyakat sahibi olması gerektiği, resmi olmayan Özel Kalem Müdürlüğü yetkilendirmelerinin hukuki olmadığı, Sayıştay'ın da raporlarında sık sık bu duruma dikkati çekerek yetkisiz Özel Kalem Müdürlüğü görevlendirmelerinin yasal olmadığına vurgu yaptığı biliniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İYİ Partili Meclis üyesi Eyüpoğlu'nun İYİ Parti'de üyeliği yok

Samsun'da İYİ Partili Meclis üyesi Eyüpoğlu'nun İYİ Parti'de üyeliği yok