24 Ocak 2022 Pazartesi

İLKADIM BELEDİYESİNDE USULSÜZLÜK İDDİALARI VAR, BELEDİYE YÖNETİMİ SESSİZ

İlkadım Belediyesinde usulsüzlük iddiaları var, belediye yönetimi sessiz

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesinde gündeme gelen şok bilgiler şaşkına çevirirken, belediye yönetiminin çoğu usulsüzlük iddialarına karşı sessiz kalması dikkati çekiyor.

20 Haziran 2020 Cumartesi 16:13 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesinde usulsüzlük iddiaları son günlerde adeta ayyuka çıkarken son açıklanan denetim komisyonu raporunda fahiş fiyatlarla mal alımlarının yapıldığı gündeme gelmişti.


İlkadım Belediyesinde son günlerde peş peşe gündeme gelen iddialara karşı belediye yönetimi hiç bir açıklama yapmayıp, sessiz kalırken bu suskunluğun sebebi ise merak ediliyor.

Geçtiğimiz haftalarda açıklanan İlkadım Belediyesinin Denetleme Komisyonu raporunda, 31 Mart seçimlerinden sonra belediyenin fahiş fiyatlarla bir meclis üyesi aday adayı ile ismi sık sık gündeme gelen BAHMAR Marketten  mal alımları gerçekleştirdiği bilgileri yer almıştı. Belediye meclisinde okunan denetleme komisyonu raporunda yer alan bu tespitlere karşı ise Belediyenin Başkanı Necattin Demirtaş, durumdan bilgisinin olmadığını söylemiş, komisyon raporunda yer alan fahiş fiyatla mal alımı gibi tespitleri inceleyerek gereğini yapacağını söylemişti.

Bu gelişmenin ardından İlkadım Belediyesine bağlı Gazi İmar Şirketinde de usulsüzlük iddiaları gündeme geldi. İddialara göre İlkadım Belediyesine bağlı Gazi İmar Şirketinin asgari ücretle müdürlüğüne yapan şirket müdürünün, 9 ay içerisinde 400 bin liralık sıfır otomobili nasıl aldığı sorgulanmaya başlandı. Asgari ücretli şirket müdürünün ayrıca bir inşaat firması ile ortaklık kurduğu ve müteahhitlik yapmaya başladığıda gündeme gelen iddialar arasında yer aldı.

Yine İlkadım Belediyesine bağlı Gazi İmar İnşaat Şirketinde Gazi Park, Ihlamur Kafe, Derebahçe ve Yeşilkent Düğün salonlarından sağlanan gelirlerin bankaya değil, çantalarla bir eve götürüldüğü önü sürüldü.

İlkadım Belediyesinde son olarak dün bu kez de uyuşturucu operasyonu ile gündeme geldi. Narkotik polisleri  İlkadım Belediyesinde çalışan bazı işçilere yönelik uyuşturucu operasyonu yaptı ve belediyede çalışan çok sayıda işçiyi gözaltına aldı.

Tüm bu gelişme, iddia ve olaylar karşısında ise İlkadım Belediyesinden hiç bir açıklama yapılmaması, gündeme gelen konuların doğru yada yanlış olduğu yönünde bir savunma yapmaması basın camiasını olduğu kadar kamuoyunu da kafasında soru işaretleri oluşturuyor. 

Samsun Kent Haber olarak İlkadım Belediyesinin gündeme gelen iddialarla ilgili kişi ve kişilerin zan altında kalmaması için yapacağı açıklamaya yer vereceğimizi ayrıca belirtiriz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Türk

22 Haziran 2020 Pazartesi 09:28

Başkanın çevresinde çok yiyici hırsız var yalan değil

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Babalar Gününü kutladı

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Babalar Gününü kutladı