25 Eylül 2021 Cumartesi

İLKADIM BELEDİYESİNE BAŞKAN NECATTİN DEMİRTAŞ'TAN HABERSİZ 12 KİŞİ İŞE ALINMIŞ!

İlkadım Belediyesine Başkan Necattin Demirtaş'tan habersiz 12 kişi işe alınmış!

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkan Necattin Demirtaş'tan habersiz belediyeye 12 yeni işçinin alındığı iddiası şaşkınlık yarattı.

11 Eylül 2019 Çarşamba 10:30 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş'ın bilgisi dışında belediyeye 12 personel alınarak iş başı yaptırıldığı gündeme geldi.


31 Mart yerel seçimlerinden sonra belediye başkanlığını kazanan isim olan Necattin Demirtaş, sık sık belediyenin borcu, belediyenin mali sorunları ve mevcut personele yarım maaş verilmesi ile ilgili konularla gündeme geldi.  Belediyede çalışan mevcut personellere yarım maaş verilirken, mali sıkıntılarda halen devam ederken, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'tan habersiz 12 yeni işçinin belediyede nasıl iş başı yaptırıldığı da merak konusu oldu. 

Hedef Halk Gazetesi olayla ilgili yaptığı haberde, 12 işçinin İŞKUR üzerinden alındığını, bu durumun duyulması üzerine ortalığın karıştığını yazdı. Seçim sürecinde Demirtaş ve ekibinin çok sayıda kişiye başkanlığı kazanmaları halinde iş vaadinde bulunduğu kulislerde konuşulurken, belediyeye 12 işçinin alındığını duyan ve iş beklentisi içinde olan vatandaşlarda olaya tepki gösterdi.İlkadım Belediyesine 12 işçinin İŞKUR üzerinden alınması sonrası yaşanan tepkiler üzerine İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın söz konusu işçileri işten çıkarttığı gündeme gelirken, İŞKUR üzerinden alınan bu işçilerin bilindiği kadarı ile en az 6 ay gibi çalışma sürelerinin olmasıda, alınan 12 işçinin işten çıkartıldığı bilgisinin doğru olup olmadığı konusunda da soru işaretleri oluşturuyor.

Hedef Halk Gazetesinde yer alan iddiaya göre 12 işçinin işe alınması ile ilgili süreci İlkadım Belediyesi Özel Kalem Müdürü Nevzat Özenç yürüttü. Edindiğimiz duyumlara göre işe alınan 12 işçinin bir kısmının Özel Kalem Müdürü Özenç'in yakınları olduğu ileri sürülürken, yaşanan tepkiler nedeniyle İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, Nevzat Özenç'in işe aldığı 12 kişiyi işten çıkarttı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Kent Haber'in Sağında Hacizler Solunda Brütüsler yazısına İYİ Parti'den açıklama

Samsun Kent Haber'in Sağında Hacizler Solunda Brütüsler yazısına İYİ Parti'den açıklama