17 Mayıs 2021 Pazartesi

İLKADIM BELEDİYESİNE KAYYIM SÖYLENTİLERİ ÜZERİNE BİR ANALİZ YAZISI

İlkadım Belediyesine kayyım söylentileri üzerine bir analiz yazısı

Samsun'da 31 Mart seçimlerinde MHP'den istifa edip İYİ Partiye geçen Necattin Demirtaş'a yönelik Cumhur İttifakının izlediği yanlış seçim stratejisi İlkadım Belediyesini kaybetmelerine neden oldu. Şimdi de Kayyım diyorlar ve her şeyi kaybedecekler..

04 Ekim 2020 Pazar 02:31 GÜNCEL
Samsun'da Cumhur İttifakı cephesinde şimdi ise Necattin Demirtaş'ın başkan olduğu İlkadım Belediyesi için kayyım söylentileri çıkartılıyor...

31 Mart seçimlerinde MHP'den istifa eden Necattin Demirtaş, İYİ Partinin adayı olarak İlkadım Belediye Başkan adayı oldu. Cumhur İttifakı ise Necattin Demirtaş'ı yerel seçimde acımasız şekilde adeta yerden yere vurdu. Necattin Demirtaş'ı yıpratmak için yerel seçimde HDP ve PKK eleştirileri getirildi. Bu yanlış seçim stratejisi İlkadım ilçesinde insanların Necattin Demirtaş etrafında kenetlenmesine neden oldu.

HDP-PKK DEDİKÇE İNSANLAR DAHA ÇOK BİLENDİ
AKP ve MHP yani Cumhur İttifakı Necattin Demirtaş'a 31 Mart seçim sürecinde HDP ve PKK dedikçe insanlar sandık için daha çok bilendi.. Baştan sona yanlış seçim stratejisi ve ithamlarla İlkadım ilçesinde kendi ayağına sıkan Cumhur İttifakı, seçime sayılı günler kala Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'u Samsun'a getirerek Kentsel Dönüşüm müjdesi verdi ama o da olmadı bu da tutmadı..

İSTANBUL SEÇİMLERİNDE DE AYNISI OLDU
Aynı seçim stratejisi İstanbul seçimlerinde de izlendi ve sonuç orada da değişmedi.. 31 Mart seçimlerinde 10-11 bin fark ile İstanbul seçimlerini kaybeden Cumhur İttifakı, seçimi tekrarlattığına ise pişman oldu. İstanbul'da tekrarlanan seçim sonucunda Cumhur İttifakı dozunu arttırdığı HDP, PKK ve benzeri suçlamaların ardından bu kez 800 bin fark ile ikinci kez seçimi kaybetti.

Malumun ilanıydı.. Samsun'da yani İlkadım'da Necattin Demirtaş özelinde Cumhur İttifakı ne yapmışsa iki kez tekrarlanan İstanbul seçimlerinde de aynısı oldu..

SİLAH GERİ TEPTİ İLKADIM'DA FARK YEDİLER
Silah geri tepti.. İlkadım ilçesi özelinde siyasi geçmişi ülkücü olan Necattin Demirtaş'a giydirilmek istenen HDP ve PKK gömleği adeta Demirtaş'ın üzerinde yanıp kül oldu. O gömlek Necattin Demirtaş'a her fırsatta giydirilmek istendi ama ne yazık ki o gömleğin ne bedeni ne de kumaşı üzerine oturmadı.. Cumhur İttifakı İlkadım ilçesinde Necattin Demirtaş'ın dişli bir rakip olduğunu biliyordu.. Her şartta seçimin kaybedilme olasılığı vardı.. Suçlamalar ve giydirilmek istenen gömlek yüzünden Cumhur İttifakı İlkadım ilçesinde seçimi fark yiyerek kaybetti.

İHANET İDDİALARI ORTAYA ATILDI
Seçim sonrası ihanet iddiaları havalarda uçuştu.. Kimine göre MHP'liler oy vermedi kimine göre AK Partililer.. Sonuçta neticeyi tayin eden yanlış seçim stratejisiydi.. Ülkücü geçmişe sahip birine HDP ve PKK gömleği giydirmeye çalışarak ve tüm seçim süreci boyunca bu kanal üzerinden söylemler geliştirerek Cumhur İttifakı öldürücü vuruşu adeta kendi kendine yaptı.. İnsanları bu söylemlerle Necattin Demirtaş etrafında etten duvar haline getirdiklerini fark edemediler... Fark ettiklerinde ise çok geç olmuştu..

ŞİMDİ DE KAYYIM DİYORLAR
Şimdi ise İlkadım Belediye Başkanı olan Necattin Demirtaş ve belediye başkanlığını yaptığı İlkadım Belediyesi için kayyım söylentileri, tartışmaları çıkartılıyor.. Beklentiler ve beklenen olmayınca yani Necattin Demirtaş'ın MHP'ye yeniden dönüşü gerçekleşmeyince Cumhur İttifakı tekrar harekete geçti. 

Eleştiriler haklı olabilir yada haksız olabilir.. Ancak 1.5 yıl boyunca İlkadım Belediyesinde çöpe sürülen bir sürü işçi varken ha bugün ha yarın MHP'ye geçecek beklentisi var diye tüm olumsuzluklara susulurken, Necattin Demirtaş İYİ Parti İl Kongresine katılarak bir nevi MHP'ye geri dönmeyeceğinin de mesajını verdi. Ne oldu ise 1.5 yıl susan, işçilerin bizi savunacak kimse yok mu feryadlarına rağmen her şeye sessiz kalan Cumhur İttifakı belgelerle açıklama yapacağını duyurmasına rağmen, belgesiz ve sadece sözlerle yani neredeyse Samsun'un bildiği sağır sultanın bile duyduğu konuları yeniden dile getirdi. Bilinmeyeni değil aksine bilinen şeyleri söyleyen Cumhur İttifakına yanıt veren Necattin Demirtaş'da iddialara belgesiz ve zaman zaman mantık sınırlarını zorlayan savunmalarla yanıt verdi.

SAYIŞTAY RAPORLARI ORTADA
Şimdi küllenmiş közü yeniden alevlendiren Cumhur İttifakı cephesinde 'Kayyım' beklentisi var.. Söylentiler yayılıyor, dedikodular çıkartılıyor.. İlkadım Belediyesine kayyım atanacak deniliyor.. Birileri bunu Cumhur İttifakına soruyor onlarda bilerek yada bilmeyerek, isteyerek yada istemeyerek ucu tartışmaya açık sözler sarf ederek 'Kayyım' algısının oluşmasına neden oluyor. İktidar partisi belediyelerinin Sayıştay raporları ortada... Yolsuzluk, mevzuata aykırı işler için hiç birine kayyım gelmedi.. Kayyım gelmesi yada atanması için şartlar belli.. Terör örgütlerine destek veren belediyelere kayyım ataması yapılırken, Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesi için bu söylentiyi çıkartmak aynı 31 Mart seçimlerinde olduğu gibi geri tepecek bir silahtır..

CAMDAN EVİN VARSA KOMŞUNUN CAMINA TAŞ ATMA
Ve yine şunun farkında değiller.. Kayyım'ın söylentisi bile aynı 31 Mart seçimlerinde olduğu gibi insanları yeniden Necattin Demirtaş etrafında birleştirdi, birleştiriyor.  Çay ocaklarında, berberlerde konuşanlar siyasete tek düze bakıyor ve mağdurun ve yerli olan kişinin yanında duruş sergiliyor..

Bir söz vardır 'Camdan evin varsa komşunun camına taş atma'

HDP ve PKK ithamları ile İlkadım Belediyesini kaybettiler, şimdi ise 'Kayyım' söylentisi ile bu konuyu kapatmaz iseler belki Büyükşehir'i belki de her şeyi kaybedecekler.. Zira bu söylem ile tabanı o günlere hazırlıyorlar..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ertuğrul

04 Ekim 2020 Pazar 12:47

AKP samsun yönetimi bu şekil devam etmesini istiyoruz tek temennimiz bu ben CHP yada diğer sol partili bir vatandaş değilim her zaman sayın Recep Tayyip Erdoğana oy atmış biriyim fakat yerel seçimlerde herzaman tercihim necattin demirtaş olmuştur AKP samsun il yönetimi böyle devam etsin ki samsunda hiç bir belediyeyi alamaz hale gelsin söyledim yine söylüyorum Ankara bir an önce samsun AKP de büyük temizlik yapmalı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'nun kayyım açıklaması yanlış anlaşıldı

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu'nun kayyım açıklaması yanlış anlaşıldı