17 Eylül 2021 Cuma

İLKADIM BELEDİYESİNİN ARAÇLARI KISITLAMADA İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ HASTANEYE GÖTÜRECEK

İlkadım Belediyesinin araçları kısıtlamada ihtiyaç sahiplerini hastaneye götürecek

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasaklarında hastaneye gitmek için araç bulamayan ihtiyaç sahiplerini, belediyeye ait araçların götüreceğini açıkladı.

10 Aralık 2020 Perşembe 13:07 GÜNCEL

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesinin Başkanı Necattin Demirtaş, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağında, belediye araçlarını hastaneye gitmek için imkanı olmayan vatandaşlara tahsis edeceklerini duyurdu.


Necattin Demirtaş, İlkadım ilçesinde sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde acil hastaneye gitme ihtiyacı duyan vatandaşlara belediyenin araç desteği vereceğini ve uygulamanın bu hafta sonu itibari ile başlayacağını söyledi.Pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara belediye olarak destek vermeye devam ettiklerini bu kapsamda İlkadım Belediyesine ait araçların, sokağa çıkma yasağının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri, aracı olmayıp hastaneye gitme durumunda olan vatandaşlara hizmet vereceğini belirten Necattin Demirtaş, "Belediye olarak karantinada olan ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek götürüyoruz. Bununla birlikte salgın ile mücadelede binaların dezenfekte edilmesi, sokakların yıkanması, kısıtlamalar nedeniyle evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın market, eczane ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması gibi hizmetlerde ekiplerimiz fedakarca çalışıyor. Son olarak İlkadım Belediyesine ait araçlarımızda hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağında aracı olmayan ve hastaneye gitme ihtiyacı olan vatandaşlarımıza hizmet verecek. Hafta sonu sokağa çıkma yasağında belediyemizi arayıp, aracının olmadığını ve hastaneye gideceğini belirten vatandaşlarımıza ekiplerimiz anında araç gönderecek ve hastayı hastaneye götürecek" dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da şok! Eline iş-aş yazıp kendini asarak intihar etti

Samsun'da şok! Eline iş-aş yazıp kendini asarak intihar etti