16 Ocak 2022 Pazar

İLKADIM BELEDİYESİNİN HİLAL KART İHALESİNDEN ENCÜMEN ÜYELERİNİN HABERİ OLMADI

İlkadım Belediyesinin Hilal Kart ihalesinden encümen üyelerinin haberi olmadı

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesi Hilal Kart ihalesini yaparken, ihaleyi alan firma kadar belediye encümen üyelerinin dahi yapılan ihaleden habersiz olması soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

06 Aralık 2019 Cuma 02:45 GÜNCEL

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesi Hilal Kart ihalesini yaptı. Hilal Kart ihalesinin yapıldığından ise belediye encümen üyelerinin dahi haberinin olmadığı ortaya çıktı.


Samsun Kent Haber'in gündeme getirdiği Hilal Kart ihalesinin yapıldığına yönelik haber ile birlikte ihalenin sesiz sedasız yapıldığını öğrenin İlkadım Belediyesi encümen üyeleri büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Hilal Kart ihalesi ile birlikte ihaleyi alan firmayı da Samsun Kent Haber'in yayınladığı haber ile öğrenen İlkadım Belediyesi encümen üyeleri, dün yapılan komisyon toplantısında da bu konuyu gündeme getirdi. 

İHALEDEN ENCÜMEN ÜYELERİNİN HABERİ OLMADI
Hilal Kart ihalesinin sesiz sedasız yapılmasına ve ihaleden haberdar edilmemeleri ile ilgili sorularına cevap arayan bazı meclis üyeleri, ihalenin 1.4 milyon TL bedelle BahMar'ın sahibi olarak bilinen market sahibi tarafından nasıl alındığına, ihaleye giren diğer firmaların kimler olduğuna yönelik araştırma yaptı. 

İHALEYİ ALAN FİRMANIN GIDA FATURALARI
İlkadım Belediyesinin Hilal Kart ihalesine güçlü firmaların girdiği ancak ihalenin 1.4 milyon TL bedelle Bahmar olarak tanınan market sahibine kalması, kamuoyunda soru işaretleri uyandırdı. Zira Hilal Kart ihalesini alan firmanın, 31 Mart seçim sürecinde İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş'a maddi destek sağladığı kamuoyunda konuşulan konulardan bir tanesi. Bunun yanı sıra Hilal Kart ihalesini alan firmanın, 31 Mart yerel seçimleri sonrası İlkadım Belediyesine imar inşaat şirketi üzerinden Ihlamur Kafe için 1 milyon TL'ye yakın gıda satışı gerçekleştirerek fatura girişi yaptığı da gündeme gelmişti. 

Söz konusu firmanın, Ihlamur Kafe için kestiği 1 milyon TL'lik gıda faturalarının denetim dışı kalması için imar inşaat şirketine kestiği de iddialar arasında. Yine aynı firma sahibinin oğlunun da İlkadım Belediyesinde hiç bir yetkisi bulunmamasına rağmen her gün başkanlık katında beklediği, belediyede gayr-ı resmi korumalık yaptığı da ileri sürülüyor. 

Öte yandan İlkadım Belediyesinin Hilal Kart ihalesini Destekleme Şubesi tarafından gerçekleştirildiği, ihalenin yapılış şekli ile ilgili ise yasal mevzuatlara uyulduğu öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci'nin meclis üyelerine söylediği o sözler ne anlama geliyor

Cemil Deveci'nin meclis üyelerine söylediği o sözler ne anlama geliyor