25 Ekim 2021 Pazartesi

İLKADIM BELEDİYESİNİN İPTAL EDİLDİĞİ SÖYLENEN HİLAL KART İHALESİ İPTAL EDİLMEMİŞ

İlkadım Belediyesinin iptal edildiği söylenen Hilal Kart ihalesi iptal edilmemiş

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesinin iptal ettiği gündeme gelen Hilal Kart ihalesinin iptal edilmediği gündeme geldi.

03 Ocak 2020 Cuma 18:26 GÜNCEL

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesinin geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği Hilal Kart ihalesi ile ilgili tartışmalar sürerken, iptal edildiği gündeme gelen bu ihalenin iptal edilmediği iddiası şoke etti.


İlkadım Belediyesinin gerçekleştirdiği Hilal Kart ihalesine Metropol ve Multinet gibi alt yapısı kart sistemine uygun firmalar girerken, bu ihaleyi belediye başkanı Necattin Demirtaş'ın seçim sürecinde finansörlüğünü yaptığı iddia edilen ve Bahmar Marketin sahibi olarak bilinen iş adamının alması dikkati çekmişti. 

Yapılan Hilal Kart ihalesinden belediye encümen üyelerinin dahi haberinin olmadığı gündeme gelirken, söz konusu ihaleyi alan firmanın seçim sonrası özellikle Ihlamur Kafe'ye yüklü mal satışı yaptığı, satışını yaptığı ürünlerin fiyatını ise yüksek tuttuğu iddiaları gündeme gelmişti. Hilal Kart ihalesini de Metropol ve Multinet gibi kartlı satış sistemi alt yapısı bulunan firmaların yerine, kartlı sistem alt yapısı olmayan Bahmar Marketin sahibi olarak bilinen iş adamının alması soru işaretlerini gündeme getirmişti.

Bu soru işaretlerinin ardından İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş'ın Bahmar'ın aldığı Hilal Kart ihalesini iptal ettiği gündeme gelmişti. İlkadım Belediyesinin Hilal Kart ihalesi ile ilgili son bilgilere göre, ihale iptal edildi denilerek zaman kazanıldığı ve ihaleyi iptal etme süresinin bu şekilde kasıtlı olarak geçirildiği ve bu nedenle ihalenin iptal edilemediği öğrenildi. 

İlkadım Belediyesinin, Hilal Kart ihalesini iptal etme süresinin geçtiği gerekçesi ile iptal etmediği, ihalenin halen Bahmar olarak bilinen firmada olduğu öğrenildi.

Geçtiğimiz haftalarda bu ihalenin iptal edildiği yönünde kamuoyuna bilgi sızdırılmış ancak bu bilginin doğru olmadığı, ihalenin iptal süresinin geçmesi ile ilgili olarak zaman kazanmak için ihalenin iptal edildiği yönünde kasıtlı olarak söz konusu söylentinin çıkartıldığı da iddialar arasında.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da suya 1 lira ödeyen rezidans ve lüks konutlar artık 4 lira ödeyecek

Samsun'da suya 1 lira ödeyen rezidans ve lüks konutlar artık 4 lira ödeyecek