27 Ekim 2021 Çarşamba

İLKADIM BELEDİYESİNİN SOKAK KÖPEKLERİNE MAMA HABERİNDE ŞAŞIRTAN İFADE

İlkadım Belediyesinin sokak köpeklerine mama haberinde şaşırtan ifade

Samsun'da İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'nün sokak hayvanlarına mama desteği verme haberi Şeyh Edebali'ye ait olduğu var sayılan 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' sözü 'Canlıyı yaşat ki devlet yaşasın' olarak değiştirilerek servis edilmesi şaşırttı.

01 Nisan 2020 Çarşamba 17:33 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesinin sokak hayvanlarına mama desteği sağlama haberini basın kuruluşlarına Şeyh Edebali'nin söylediği ifade edilen 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' sözünü değiştirip, 'Canlıyı yaşat ki devlet yaşasın' başlığı ile servis etmesi şaşkınlık yarattı.


Samsun'da İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü korona virüs salgını ile mücadelesi sürdürürken aç kalma tehlikesi yaşayan sokak hayvanlarına her gün düzenli olarak mama dağıtımı yapıyor.

Korona virüsü hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Korona virüsü salgını nedeniyle bazı yerlere kısıtlama gelince insanlar tarafından beslenen sokak hayvanları açlık ile karşı karşıya kaldı. İlkadım Belediyesi aç kalma tehlikesi yaşayan sokak hayvanları için yemek ve mama dağıtımı yapıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler İlkadım bulunan 61 mahallenin tamamında geniş çaplı bir çalışma başlattı. Sokak aralarına, parklara ve bahçelere mama bırakan ekipler herkes tarafından takdir topluyor.

"OSMANLI'DAN GELEN BİR KÜLTÜRÜMÜZ OLARAK BÜTÜN CANLIYI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN MANTIĞIYLA CANLILARA YİYECEKLER DAĞITIYORUZ"
Boşalan sokaklardan ve geçici süreliğine kapatan esnaftan dolayı sokak hayvanlarının aç kaldığını ifade eden İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık, "Kovid-19'dan dolayı sokağa çıkma yasağı var. Aynı zamanda esnafın, lokantanın, kasapların kapandığı bir durum var. Daha önceleri sokak hayvanları buradaki atıklar ile idare edebiliyordu. Biz de bu süreç içerisinde bazı hayvanların bankların altından veya bazı köşelerde ölmeye yüz tutmuş olduğunu gördük. Bu nedenle de İlkadım Belediyesi olarak hem de Osmanlı'dan gelen bir kültürümüz olarak bütün canlıyı yaşat ki devlet yaşasın mantığıyla canlılara yiyecekler dağıtıyoruz. O ağzı dili olmayan hayvanları yaşatmaya çalışıyoruz. Kovid-19 ile mücadelemiz her alanda devam ediyor" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ferhat günaydın

01 Nisan 2020 Çarşamba 19:18

Habere çok güldüm. Bu siyasetçiler halkın duygularını sömürmek için şekilden şekile giriyorya helal olsun. Şimdiki gençler sizlere gülüp geçiyor. Siz 50 yaş üstünü kandırılabilirsiniz bu enformasyon dilleriyle. Birdahaki seçimde aday olmanız dileğiyle

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Korona Virüs Bilim Kurulu çağrı yaptı! Pazar gününe kadar evde kalın

Korona Virüs Bilim Kurulu çağrı yaptı! Pazar gününe kadar evde kalın