12 Nisan 2021 Pazartesi

İLKADIM İLÇESİ KIRANKÖY MAHALLESİ İÇİN KENTSEL DÖNÜŞÜMDE İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

İlkadım ilçesi Kıranköy mahallesi için kentsel dönüşümde ihale tarihi belli oldu

Samsun'da İlkadım ilçesinin beklediği Kentsel Dönüşümde ilk kazma Kıranköy mahallesinden vurulacak. İlkadım ilçesinde Kıranköy mahallesinde başlayacak kentsel dönüşüm projesinin ihale tarihi belli oldu.

02 Eylül 2020 Çarşamba 14:18 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım ilçesinin uzun yıllardır beklediği Kentsel Dönüşüm hamlesi ile ilgili ilk ihale tarihi Kıranköy mahallesi için verildi.


İlkadım ilçesinde Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında Kıranköy mahallesinde 700 konut inşa edilecek. Kıranköy mahallesinde yapılacak Kentsel Dönüşüm projesi için ise ihale ise 24 Eylul 2020 tarihinde yapılacak.İlkadım ve Canik ilçelerinde yapılacak kentsel dönüşüm ve otopark projeleri ile ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir,  "Kentsel sorunlarını büyük ölçüde çözmüş, şehrin insanını yaşarken mutlu eden, dışarıdan gelenlerin giderken arkasına dönüp dönüp baktığı bir Samsun’u bu vizyonla geleceğe hazırlıyoruz. Bunu da hep birlikte başaracağız. Kentsel dönüşümde Canik’te 700 konutluk proje ihale edildi. 24 Eylül’de Kıranköy’de 700 konut, 26 Eylül’de ikinci 700 konut ihale edilecek. 28 Eylül’de de Toybelen’de de bin 500 sanayi dükkanı için ihaleye çıkıyoruz. Samsun’daki kentsel dönüşümü müthiş bir şekilde tetiklemiş olacağız. Soğuksu ve Gaziomanpaşa mahallelerimizdeki çalışmalar ise devam ediyor. Otopark ve trafik problemleriyle ilgili proje hazırlarının tamamını bitirdik. Kamulaştırma ve ihale süreçleri devam ediyor" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

YUSUF

03 Eylül 2020 Perşembe 15:18

Kiran mah bırakında Samsun un fatih kadıköy hastane başı zeytinlik kökçuoğlu kadifekale buralara bir el atin ilyaskoye anadolu mahallesine

cevdet

03 Eylül 2020 Perşembe 10:57

valiliğin arkasında yan yol kenarındaki yeşil alan komple kaldırılıp otopark yapılsın tabiki bedava olsun

Hanife yildiz

02 Eylül 2020 Çarşamba 18:39

Başkan demir fatih mahallesinin imar sorununu ne zaman çözülecek secim zamanı gelince mi yeter artık eski binalar milletin kafasına yıkılacak fatih mahallesi suriyeliler mahallesi olsu fatih mahallesininde imar ne zaman gelecek tarih verin yeter artık mutahite veremiyoruz satamıyoruz erdoğan tok kentsel dönüşüm yüzünden kaybetti

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İlçe Minibüsleri için yapılacak terminalin projesi bitti

Samsun'da İlçe Minibüsleri için yapılacak terminalin projesi bitti