20 Haziran 2019 Perşembe

İSHAK TAŞÇI AÇIKLADI: ATAKUM YATIRIMLARLA KARADENİZ BÖLGESİNDE 1 NUMARA OLDU

İshak Taşçı açıkladı: Atakum yatırımlarla Karadeniz bölgesinde 1 numara oldu

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, 4.5 yılda hayata geçirdikleri yatırımlarla Atakum ilçesinin altın çağını yaşadığını belirterek "Atakum Karadeniz Bölgesinin 1 numaralı ilçesi oldu" dedi

16 Kasım 2018 Cuma 14:35 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Bölgenin 1 numarası olan Atakum’u, Türkiye’nin marka şehirlerinden birisi haline getirmek için durmak yok, yola devam diyoruz” dedi.


Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, göreve geldiği günden bugüne kadar, vatandaşlar tarafından takdir gören, birçok belediye tarafından da örnek alınan bir belediyecilik anlayışı ortaya koyduklarını belirtti. Atakum İlçesinin, Türkiye’nin yıldızı olması ve daha da yaşanılabilir bir kent olması adına durmaksızın çalıştıklarını kaydetti.

TÜRKİYE’DE İLK 30, KARADENİZ’DE TEK!
Atakum İlçesinde göreve geldikleri an itibariyle, öncelikli eksiklerin giderilmesi noktasında düğmeye bastıklarına dikkat çeken Başkan Taşçı, “Noter’i olmayan, hastanesi olmayan, spor alanları yok denecek kadar az olan, sosyal ve kültürel hayatı güçlendirecek projelerin eksikliğini çeken bir Atakum İlçesi vardı.  Artık herkesin yaşamak istediği, bölgenin cazibe merkezi haline gelen bir Atakum İlçesine geçiş yaptık. Atakum Belediyesi tarafından, son 4,5 yılda gerçekleştirilen çalışmalar ve hayata geçirilen projeler, ilçemizin yaşam kalitesini daha da arttırdı. Öyle ki, yapılan araştırmalar da bizi sürekli doğruluyor. İnsani Gelişme Vakfı tarafından Türkiye’nin 178 ilçe belediyesinde yapılan araştırmalar ve değerlendirmeler sonucu, Birleşmiş Milletler ölçülerine göre, Türkiye’nin çok yüksek insani gelişme düzeyine sahip 30 ilçesi arasına geldi. İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Ankara gibi büyük şehirlerin ilçelerini geride bırakmasının yanı sıra, Karadeniz Bölgesinin de 1 numaralı ilçesi oldu” dedi.GELİŞİME YÖN VERDİK
Düşünen, üreten ve başaran belediyecilik ilkesiyle yol alarak, 4,5 yıl gibi kısa bir sürede, 87 projeyi Atakumlu vatandaşlarla buluşturduklarını ifade eden Başkan Taşçı, “Atakumlu hemşerilerimiz devletimizin sağlık hizmetinden yararlanmak için başka ilçelere gitmek zorundaydı. İlçemizle buluşturduğumuz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası sayesinde Atakumlular artık devletin sağlık imkanlarından kendi ilçesinde faydalanıyor. Nüfusu 200 bini geçen ilçemizde bir hamamın bulunmayışı önemli bir eksiklikti. Osmanlı Hamamları projemizle ilçemizin önemli bir eksikliğini daha gidermiş olduk. Seyir Tesisi ve Kent Ormanı gibi projelerimizle başlattığımız, Atakum’un ve Atakumluların yaşam kalitesini daha da arttırma, Türkiye’nin zirvesine taşıma hedefimizi ortaya koyacak sosyal projeler üretmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

nacrime

18 Kasım 2018 Pazar 00:44

evet acil servisi olmayan ilçe.özel haastanelere mahkumuz.

NACRİME

16 Kasım 2018 Cuma 16:40

ADAM YAPILMASI GEREKENDEN DAHA FAZLA ÇALIŞMIŞ. HATTA HÜKÜMETTEN BİLE FAZLA ÇALIŞMIŞ. BAŞARILAR

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İlkadım ve Canik'te aynı gün içinde iki ayrı silahlı saldırı oldu 2'si ağır 4 yaralı

Samsun'da İlkadım ve Canik'te aynı gün içinde iki ayrı silahlı saldırı oldu 2'si ağır 4 yaralı