20 Mayıs 2019 Pazartesi

İSHAK TAŞÇI ATAKUM'A YAPTIĞIMIZ HİZMETLERDE CHP'Lİ MECLİS ÜYELERİNİN EMEĞİ YOK DEDİ

İshak Taşçı Atakum'a yaptığımız hizmetlerde CHP'li meclis üyelerinin emeği yok dedi

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, 4.5 yıl içerisinde Atakum ilçesine kazandırdıkları hizmet ve projeleri tek tek açıklarken, "Yapılan hizmetlerde CHP'li meclis üyelerinin katkısı yok emeği yok" dedi.

17 Eylül 2018 Pazartesi 00:07 GÜNCEL

Samsun'da Atakum İlçe Belediye Başkanı İshak Taşçı, basın mensuplarına 4.5 yılda hayata geçirdikleri projeleri anlattı, hizmete giren projeleri ise düzenlediği tur ile yerinde gösterdi.


Atakum ilçesinde bulunan Seyir Terasında toplantı düzenleyen İshak Taşçı, belediye başkanlığı görevine 55'de 55 proje sözü ile seçildiğini ancak 4.5 yıl içerisinde 87 projeyi Atakum ilçesine kazandırdıklarına dikkati çekti.

Atakum ilçesine yapılan hizmet ve projelerin hayata geçirilmesinde CHP'li meclis üyelerinin hiç bir katkısı ve emeğinin olmadığını da toplantıda söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Sırf bizim başarımızı  çekemeyen sırf muhalefet olsun diye eleştirenler var. Mecliste ayağa kalktılar, sürekil soru önergesi verdiler. Bunlar yetmedi her ay savcılığa gittiler, aldıkları olumsuz yanıt üzerine Danıştay'a gittile. Sırf bizim hizmet serüvenimizin önünü kesmek için bunları yaptılar. Ama Allah'a şükür AK Parti ve MHP'li meclis üyelerimizle meclisten bütün kararlarımızı geçirdik. Onlara teşekkür ediyorum. CHP'li meclis üyelerinin bu hizmetlerde hiç bir katkısı hiç bir  emeği yoktur." dedi.

Göreve geldikleri 2014 yılında görev alanlarının 87 kilometrekare olduğunu dile getiren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Büyükşehir Belediyesi Kanunu'nda yapılan değişiklikle bunun 397 kilometrekareye  yükseldiğine işaret etti. 

Atakum ilçesinde  nüfusun da hızla arttığını belirten İshak  Taşçı, Atakum'un 4,5 yılda 60 bin nüfus artışıyla  Karadeniz'in en hızlı büyüyen yerleşim merkezi olduğunu kaydetti. 
İshak Taşçı, vaatte bulundukları 55 projeden bazılarının mevzuata takıldığını ancak bugüne kadar 87 proje hayata geçirdiklerini dile getirerek, şu bilgileri aktardı:

"Göreve geldiğimizde ilçede bir halı saha bulunurken, bu sayıyı ilk etapta 14'e çıkardık. 4,5 yılda toplam 871 kilometre yol yapım çalışması yaptık. Osmanlı Hamamı, Akua Park, Hoş Geldin Bebek, Cenaze hizmetleri, Eğitim Araştırma Hastanesi Ek Hizmet Binası, Hobi Bahçeleri, Çakırlar Korosu Kır Düğün Alanı, Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi, Seyir Terası, Park ve Spor Tesisleri, Hayır Çarşısı, Akatum Kent Meydanı ve Kent Ormanı gibi sayamadığımız projelerimizle Atakumluluarın doğumundan ölümüne kadar bütün safhalarda hizmet edecek insana yakışacak hizmetleri ortaya koyduk. Vatandaşımızın her ferdine her bir bireyine hizmet edecek projeleri hayata geçirdik. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza Hayır Çarşısı Projemiz ile ulaştık."

İshak Taşçı, Atakum'un her alanda gelişmesi ve kalkınması için çaba harcadıklarını bunun yanı sıra yeşil alan park ve otopark gibi sorunlar yaşamaması için çalışma yaptıklarını ifade eden İshak Taşçı, yatay mimari anlayışı kapsamında 10 katın üzerinde yeni bina yapılmasını izin vermediklerini söyledi. 

Atakum Belediyesi olarak her yıl 3 milyon lira kamulaşma bedeli ödediklerini de ifade eden Taşçı, 47 yıldır süren Altınkum'un tapu mülk sorununun çözüldüğünü kaydetti.

Taşçı, Atakum'un geleceğinin turizm olacağını, bu yönde çök yönlü çalışmalar hayata geçirmeyi planladıklarına işaret ederek, ulaşım ve trafik sorunu hakkında da Büyükşehir Belediyesi ile çözüm yolları geliştirdiklerini dile getirdi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'dan o belediyeyi protesto edin çağrısı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'dan o belediyeyi protesto edin çağrısı