23 Nisan 2019 Salı

İSHAK TAŞÇI: ATAKUM'DA 4.5 YILDA 871 KİLOMETRE YOL ÇALIŞMASI YAPTIK

İshak Taşçı: Atakum'da 4.5 yılda 871 kilometre yol çalışması yaptık

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, 4.5 yıl içerisinde ilçede 871 kilometre yol yaptıklarını açıklayarak, "Atakum’da yol anlamında en küçük bir eksiklik kalmayıncaya kadar gece, gündüz demeden, mesai kavramı gözetmeden çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz" dedi.

05 Eylül 2018 Çarşamba 14:32 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, 4.5 yıl içerisinde gerçekleştirdikleri yol çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.


Atakum Belediyesi olarak göreve geldikleri günden itibaren ilçenin yol ve kaldırım ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında kapsamlı çalışmalar sürdürdüklerini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Yol medeniyettir parolasıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla, 4 buçuk yıllık görev sürecimiz boyunca toplamda 871 kilometrelik yol yapım çalışması gerçekleştirdik” dedi.

Atakum ilçesinde gerçekleştirdikleri asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum ilçesinde gerçekleşen hızlı nüfus artışı ve yapılaşmanın beraberinde getirdiği yol ihtiyacını hızlı bir şekilde gidermek için yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını kaydetti. Göreve geldikleri günden bugüne gerçekleştirdikleri çalışmalarla Atakum’u daha da yaşanılabilir bir kent haline getirmek için çaba sarf ettiklerini dile getiren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “2014 yerel seçimlerinden önceki Atakum ile şimdiki Atakum arasında büyük fark var. Atakum Belediyesinin hizmet alanı 4 kat büyüdü, bununla birlikte Karadeniz Bölgesinin en hızlı nüfus artışına sahip ilçesiyiz. Görev sürecimiz boyunca nüfusumuz 55 bin kişilik bir artışla rekor kırdı. Hızla büyüyen ilçemizin ihtiyaçlarına aynı oranda artırdığımız hizmet ağımızla cevap veriyoruz. 4 buçuk yıllık süreç içerisinde 350 kilometrelik yol açma ve malzeme serimi, 60 bin metrekarelik beton, 900 bin metrekarelik taş parke, 270 bin metrekarelik asfalt ve 1 milyon 900 bin metrekarelik sathı kaplama olmak üzere toplamda 871 kilometre yol yapım çalışması gerçekleştirdik. ‘Yol medeniyettir’ parolasıyla ilçemizin dört bir yanında çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu. Yol yapım çalışmalarına büyük önem verdiklerini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Yol çalışmalarına da büyük önem veriyoruz. Göreve gelir gelmez Taflan’da kurduğumuz Kilitli Taş Parke Fabrikasında ürettiğimiz günlük 30 bin adet kilitli taş parkeyi aynı hızla ilçemizin sokaklarıyla buluştururken, asfalt, beton yol, satıh kaplama gibi yöntemlerle de ilçemizin yollarını ve kaldırımlarını modern bir kente yakışacak şekilde kaplıyoruz. Atakum, yolları ve kaldırımlarıyla, tesisleriyle, sosyal donatı alanlarıyla ve insanına değer veren bir anlayışla gerçekleştirilen hizmetlerle, Türkiye’nin en yaşanılabilir kentleri arasına girdi. Atakum’da yol anlamında en küçük bir eksiklik kalmayıncaya kadar gece, gündüz demeden, mesai kavramı gözetmeden çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Atakum için koyduğumuz Türkiye’nin en yaşanılabilir kenti olma hedefi doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmaları büyük bir kararlılık ve özveriyle sürdürüyoruz” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

ceyhun karamangil

05 Eylül 2018 Çarşamba 18:35

Cami mahallesinde birbirine paralel 8121,23,25 ve 28 nolu sokaklardan 8128 nolusunu on defa müraacat edilmesne rağmen neden yapmadınız? Kaldıki 8128 dışındakiler müracaat bile etmediler.O Fen işleri dairesi ile bir dahaki seçimi görmeniz çok zor İshak bey.

Meçhul Şarkıcı

05 Eylül 2018 Çarşamba 16:07

seçim yaklaşıyor ya başladın yol yapıyoruz demeye hayatın palavra başkan neler dönüyor belediyede herkes biliyor insanları işten çıkartmak ile gözlerini korkuttuğunuz için 1 tanesi azını açıp birşey diyemiyor

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da sonu dayakla biten Mustafa Karadeniz'in efsane şakası

Samsun'da sonu dayakla biten Mustafa Karadeniz'in efsane şakası