19 Haziran 2019 Çarşamba

İSHAK TAŞÇI: ATAKUM'DA YAYLA KONAKLAMA TESİSLERİ İNŞAATINA BAŞLADIK

İshak Taşçı: Atakum'da Yayla Konaklama Tesisleri inşaatına başladık

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, Atakum Kent Ormanı içerisinde yapımına beton dökmeden başlanan Yayla Konaklama Tesisleri Atakum ilçesine turist çekeceğini söyledi.

01 Temmuz 2018 Pazar 21:46 GÜNCEL

Samsun'da Atakum İlçe Belediyesi 17 bin dönümlük Atakum Kent Ormanı içerisinde, yapımı planlanan Yayla Konaklama Tesislerinin inşaatına başladı.


Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, doğayla baş başa vakit geçirmek isteyenler için Yayla Konaklama Tesisleri inşaatına başladıklarını açıklayarak "Samsun’un önemli doğa turizmi merkezlerinden birini daha ilçemize kazandırıyoruz” dedi.

Şehir merkezine yürüme mesafesindeki Kent Ormanı içerisinde, Samsun’un doğa turizmine önemli katkılar sunacak bir tesisin yapımını sürdürdüklerini kaydeden Başkan Taşçı, “Tamamı doğal ahşaptan oluşan bungalovlar, resepsiyon ile kafeterya, çocuk oyun grupları ve yürüyüş yollarıyla, 17 hektarlık önemli bir doğal yaşam alanını vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız” ifadelerini kullandı. 

DOĞANIN İÇİNDE MODERN TESİS
Atakum Belediyesi Yayla Konaklama Tesislerinin önemli bir doğal yaşam alanı olacağını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “17 bin dönümlük Kent Ormanının içerisinde Atakum Belediyesi olarak yapımını sürdürdüğümüz ‘Yayla Konaklama Tesisleri’ projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Samsun’un şehir merkezine en yakın, yürüme mesafesindeki en büyük ormanında, ailesiyle birlikte doğayla iç içe vakit geçirmek isteyen hemşerilerimiz için, 10 bungalov ile birlikte resepsiyon, kafeterya, yürüyüş yolları ve çocuk oyun gruplarından oluşan Yayla Konaklama Tesislerimiz, şehre turist çeken ve turizm potansiyelini güçlendirecek önemli bir doğal yaşam alanı olacak.” diye konuştu.

SAMSUN’A TURİST ÇEKECEK
Samsun’un şehir içindeki en büyük ormanında sürdürdükleri çalışmaların kısa bir süre sonra tamamlanacağını belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Doğallığı korumak adına titizlikle çalıştığımız orman alanında, en ufak bir beton yapıya dahi yer vermiyoruz. Çalışmalarımız tamamlandığında Samsun’a turist çekecek ve şehrimizin turizm potansiyelini güçlendirecek önemli bir tesisi daha Atakum Belediyesi imzasıyla kazandırmış olacağız. Karadeniz’in turizm cenneti Atakum’a, doğa turizmi konusunda güç katacak olan bu çalışmamızı, Ekim ayı içerisinde vatandaşlarımızla buluşturacağız. Şimdiden ilçemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Osman Genç: Meşe Orman Park projesinde ikinci etap çalışmaları hızla ilerliyor

Osman Genç: Meşe Orman Park projesinde ikinci etap çalışmaları hızla ilerliyor