21 Ağustos 2019 Çarşamba

İŞKUR GENEL MÜDÜRÜ UZUNKAYA SAMSUN'DA AÇIKLADI! TORPİLLİ OLANA DEĞİL MESLEĞİ OLANA İŞ VAR

İŞKUR Genel Müdürü Uzunkaya Samsun'da açıkladı! Torpilli olana değil mesleği olana iş var

Samsun'da açılışı yapılan SAMİF 2018 Fuarında konuşan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, "Torpili olana değil mesleği, vasfı, niteliği olana Türkiye'de iş var. Samsuın'da 11 ayda 23 bin kişiyi istihdam ettik" dedi.

24 Kasım 2018 Cumartesi 02:28 GÜNCEL

Samsun'da açılışı yapılan Samsun İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarının açılışında konuşan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Samsun'da 11 ayda 23 bin kişiye istihdam sağladıklarını söyledi.


Samsun'da Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından, Büyükşehir Belediyesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ), Milli Eğitim Müdürlüğü, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin iş birliğinde SAMİF 2018 Samsun İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı açıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Salonunda açılışı yapılan SAMİF 2018 Samsun İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarında konuşan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Türkiye'de artık torpilli olana değil mesleği, vasfı, niteliği olana iş olduğunu açıkladı.

İstihdam fuarlarının işveren ile iş arayanları buluşturduğunu ifade eden İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, "Her yıl 30 büyükşehirimizde istihdam fuarları, diğer illerimiz de ise kariyer günleri etkinliği düzenleyerek iş gücü piyasası ile ilgili yakından tanışma imkanı buluyoruz. İstihdam hedeflerine erişebilme adına çalışmalarımıza emin adımlarla devam ediyoruz. 2017 yılı Türkiye Cumhuriyeti tarihinde İŞKUR olarak en fazla istihdamı gerçekleştirdiğimiz bir yıldı. 1 milyon 57 bin 249 rakamına ulaşmıştık. Bugün yani 23 Kasım 2018 itibariyle 1 milyon 65 bin istihdam gerçekleştirdik. En başarılı olduğumuz yılı, bu yılın bitmesine 40 gün kala geçmiş durumdayız. Yılın geri kalanını gece-gündüz durmadan çalışarak bu rakamları hedeflerimize taşımayı amaçlıyoruz" dedi.

Samsun'da 11 ayda 23 bin istihdam gerçekleştirdiklerini de söyleyen İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, SAMİF 2018 Fuarında şunları dile getirdi.

"2002 yılında Türkiye'de 24 bin istihdam gerçekleştiren bir İŞKUR'dan yılın bitmesine 40 gün kala sadece Samsun'da 23 bin istihdamı gerçekleştiren bir kurum olduk. Yani Türkiye'nin bir senede başardığını Samsun 11 ayda başardı. Samsun'u tebrik ediyorum. Türkiye gerek kadın, gerek genç ve gerek istihdam rakamlarıyla ortaya koyduğu performansıyla iş gücüne katılımıyla dünyada ikinci bir örneği olmayan bir ülkedir. Bu başarıyı gerçekleştiren milletimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Yılda 4 bin kadın istihdamını gerçekleştiren bir kurumdan Samsun'da 10,5 ayda 8 bin kadın istihdamı gerçekleştirerek yine Türkiye'nin bir senede başardığını Samsun 11 ayda başarmıştır. Elbette bunu hep birlikte başardık. Bugün çok net bir şekilde şunu ifade etmek istiyorum: İŞKUR olarak Türkiye'de iş piyasasının nabzını tutan, piyasanın taleplerini tespit eden iş gücü piyasası araştırmalarımız açıkça ortaya koymaktadır ki birilerinin zannettiği veya değerlendirdiği gibi değil; Türkiye'de adamı olana değil vasfı ve niteliği olanlara iş imkanları, çalışma ortamları söz konusudur. İş gücü piyasasında yer almak isteyen kardeşlerimize açıkça söylüyoruz İŞKUR'la işbirliği içerisinde olsunlar. İş gücü piyasasının aradığı nitelikler için meslek kurslarımızdan, iş başı eğitim programlarımızdan istifade ederek vasıf kazansınlar. Torpili olana değil; mesleği, vasfı, niteliği olana Türkiye'de iş var."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

İşsiz

24 Kasım 2018 Cumartesi 09:29

Evet doğru demiş mesleğim olduğu için 2 senedir o yüzden işkurdan ses seda yok.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun MHP, Büyükşehir için Devlet Bahçeli'den Erhan Usta'yı isteyecek mi

Samsun MHP, Büyükşehir için Devlet Bahçeli'den Erhan Usta'yı isteyecek mi