18 Haziran 2021 Cuma

İSMAİL SAYMAZ'DAN TARİKAT AÇIKLAMASI! ŞEYHLER CEO OLDU MÜRİTLER MÜŞTERİ

İsmail Saymaz'dan tarikat açıklaması! Şeyhler CEO oldu müritler müşteri

Samsun'a gelerek Atakum Belediyesinin Okur-Yazar etkinliğine katılan gazeteci-yazar İsmail Saymaz, şeyhlerin CEO, müritlerinde müşteri olduklarını söyledi, Cübbeli Ahmet'in 31 Mart-23 Haziran İstanbul seçimlerinde verdiği fetvaya gönderme yaptı.

01 Aralık 2019 Pazar 00:53 GÜNCEL

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesinin Okur-Yazar Buluşmaları etkinliğine katılan gazeteci-yazar İsmail Saymaz, tarikatlar ve şeyhlerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Konuşmasında "Öyle bir lokma bir hırka dönemi kapanmıştır" diyen gazeteci-yazar İsmail Saymaz, Atakum Belediyesinin Okur-Yazar Buluşması etkinliğinde tarikatların bir aile şirketine dönüştüğünü belirterek, "Artık şeyhin elinden size Kıyamet günü şefaat etsin diye şeyhe bağlanmıyorsunuz artık. Yada kabir azabı yumuşak geçsin diye bağlanmıyorsunuz. Belediyede iş bulsun diye bağlanıyorsunuz, esnaf odasında ilerlemek için bağlanıyorsunuz, ticaret hayatında yükselmek için, emniyette, adliyede terfi alabilmek için bağlanıyorsunuz artık" dedi.ŞEYHLER CEO OLDU MÜRİTLER MÜŞTERİ
İsmail Ağa, İskender Paşa, Menzilciler ile ilgili açıklamalarda bulunan İsmail Saymaz, yaptığı konuşmada, "İsmail Ağa'nın yaşayan lideri Mahmut Ustaosmanoğlu İsmail Ağa camisinin imamıydı camiydi aldı. Camiye kondu, örgütü kurdu para geldi. İskender Paşa imam olarak gitti tarikat evi açtı. Cemalettin Kaplan, Adana Müftü yardımcısıydı, gitti Almanya'da Anadolu İslam Federe Cumhuriyeti devleti kurdu kendi kafasına göre. Hatırlar mısınız. Kara Ses. Şimdi bu adamlar artık bir hanedanlığın başındadırlar bu dönem itibari ile. Öyle bir lokma bir hırka dönemi kapanmıştır. Ve CEO ailesi vardır artık bütün servet aile içerisinde dağılmaktadır. Bakın, örnekleyeyim. Süleymancıların ilk lideri kimdir, Süleyman Hilmi Tunahan, ikinci lider kim Kemal Kacar, damadı. İslamcılarda bir damat merakı var biliyorsunuz. Olacaksan bu dünyada şeyhe damat ol. Kemal Kacar aynı zamanda milletvekili de oldu. Menzilciler ikiye ayrıldılar. Ad7ıyaman Menzilciler Semerkand, Eskişehir Menzilciler Buhara. Aralarındaki fark nedir. Bunlar aslında amca çocuğu. Aradaki fark nedir şeyhlik abiden kardeşe mi geçer, babadan oğula mı geçer. Abiden kardeşe geçer diyenler Adıyaman'da kaldılar, babadan oğula geçer diyenler Eskişehir'de. Kavga böyle bir kavga. Bunlar aynı zamanda ekonomik bir işletmedirler ve artık şeyhleri yoktur, onların bir CEO'ları vardır. Şeyhler CEO olmuşsa, müritler ne olmuştur. Onlar müşteri olmuştur. Artık şeyhin elinden size Kıyamet günü şefaat etsin diye şeyhe bağlanmıyorsunuz artık. Yada kabir azabı yumuşak geçsin diye bağlanmıyorsunuz. Belediyede iş bulsun diye bağlanıyorsunuz, esnaf odasında ilerlemek için bağlanıyorsunuz, ticaret hayatında yükselmek için, emniyette, adliyede terfi alabilmek için bağlanıyorsunuz artık" diye konuştu. 

MUAVVİYENİN BİLE AKLINA GELMEZ
31 Mart-23 Haziran İstanbul seçimlerinde Cübbeli Ahmet'in verdiği fetva ile ilgili de konuşan İsmail Saymaz, "Cübbeli Ahmet sahneye çıktı. Muavviyenin bile aklına gelmeyen bir fetva verdi. 23 Haziran seçimlerinde Binali Yıldırım'a verilen oylar helal, İmamoğlu'na verilen oylar haram. Seçimde ne oldu İmamoğlu kazandı" derken, şunları dile getirdi.

CÜBBELİ İSTANBUL SEÇİMİNDE FETVA VERDİ
"Son seçimde görüldüğü üzere. 31 Mart-23 Haziran seçimlerinde ne oldu. Koca devletin İstanbulda aday gösterdiği eski Başbakan Binali Yıldırım üç-beş oy için İsmail Ağa dergahına gitti. Tarikatta duyurdu, dediki, Binali bey dergahımıza geliyor. Orası senin dergahın değil, orası devletin camisi çöktün diye kendinin belleme. Gün gelir alırlar. Alacaklar, almaları lazım. Orası devletin. Devletin camisine çökmüşler. Gittiler çay içtiler. Baktılar iş sakat ziyaretle olmuyor, Cübbeli Ahmet sahneye çıktı. Muavviyenin bile aklına gelmeyen bir fetva verdi. 23 Haziran seçimlerinde Binali Yıldırım'a verilen oylar helal, İmamoğlu'na verilen oylar haram. Seçimde ne oldu İmamoğlu kazandı. Ben gittim İsmail ağanın en çok oy kullandığı Fatih'teki okulların sandık sonuçlarına baktım, orada da İmamoğlu kazanmış. Ben bunu yazdım, İsmail Ağa'nın mahallesinde de İmamoğlu kazandı diye"

CÜBBELİ ARADI TEESSÜF EDERİM DEDİ
"Cübbeli Ahmet açıklama yaptı, canım dedi ben o fetvayı sadece Saadet Partililer için verdim dedi. Bir partiye mahsus fetva vermiş güya çevirecek ya. Cübbeli Ahmet'in fetvaları ilginç oluyor. Ben böyle anlatıyorum arayıp teessüf ederim diyor. Teessüfte bir yere kadar. Şöyle fetvaları var. Onun fetvaları genel olarak ailesi dışındaki herkesi bağlıyor. Mesela kadın erkek yan yana gelmemeli, çarşaf giymeli, çarşafsız olmuz, zaten zina arttı, kıyamet geliyor filan. Kızı gelinlik giydi. Bence normal ama o böyle demedi. Normal bir düğün ama Cübbeli için kabul edilemez bir durum. Kadın-erkek yan yana gelmez dedin yıllarca dediler. Kız gitti gelinlik giydi bir de erkeklerle yan yana durdu. Dedi ki babalık gereği düğüne gittim ama dönüp bir kere baktım mı bana sorun"
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Anıt Park'ta alkoliklerin haber videosu izleyenleri gülme krizine soktu

Samsun Anıt Park'ta alkoliklerin haber videosu izleyenleri gülme krizine soktu