27 Ekim 2021 Çarşamba

İSMAİL SAYMAZ'IN KARADENİZ YORUMU! SAMSUN EL DEĞİŞTİRİRSE TÜRKİYE EL DEĞİŞTİRİR

İsmail Saymaz'ın Karadeniz yorumu! Samsun el değiştirirse Türkiye el değiştirir

Gazeteci İsmail Saymaz, yaptığı Karadeniz analizinde dikkat çekici tespitlerde bulundu, "Trabzon'un, Samsun'un el değiştirmesi Türkiye'nin el değiştirmesine sonuç çıkarabilir" dedi.

13 Temmuz 2021 Salı 18:18 GÜNCEL

Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı'nın moderatörlüğünde Dokuz8 Haber sitesinin gerçekleştirdiği 'Gündem Karadeniz' canlı yayınına katılan gazeteci İsmail Saymaz, dikkat çekici açıklamalar yaptı.


İsmail Saymaz canlı yayında AK Parti'nin Karadeniz bölgesindeki varlığına dikkati çekerken, AK Parti'nin Doğu Karadeniz partisi olduğunu söyledi.

Canlı yayında Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı'nın sorularını yanıtlayan gazeteci İsmail Saymaz, AK Parti aslında bir Doğu Karadeniz partisi. Bu sadece siyasette değil. Bürokrasi, iş dünyası ve tarikatleşmede de bu durum var. Bakanların çoğu Karadenizli. AK Parti'nin kayıp yaşadığı yerlerin çoğunluğu MHP'ye gitti. Bu da Karadeniz bölgesine Cumhur İttifakı'nın rengini verdiğini gösteriyor. Şuan 4 Bakan Of'lu. Karadeniz ağırlıklı bir kabine var. Bu durum giderek muhalefette de kendisini gösteriyor" dedi.

MUHALEFET KARADENİZ'DE KIRILMA BEKLİYOR
Gazeteci İsmail Saymaz Karadeniz bölgesi ile ilgili canlı yayında yaptığı açıklamalarda ayrıca, Mehmet Yazıcı'nın Samsun'un muhalefet parti genel başkanlarının akınına uğradığı ve bunun sebebinin ne olduğu konusundaki sorusuna da cevap veren İsmail Saymaz "Muhalefet partileri bir kırılma olacaksa, bir Karadeniz ikincisi İç Anadolu'da olacak diye bakıyorlar çünkü Ege, Marmara, Güney Doğu'da her yer el değiştirebiliyor. Bazen muhalefetin hiç vermeyeceği yerler var. Ama Doğu Karadeniz'de Trabzon'un el değiştirmesi, muhalefete geçmesi Türkiye'nin el değiştirmesine tekabül edecek kadar bir kapı açabiliyor. Keza Samsun'un el değiştirmesi böyle bir sonuç çıkarabilir. O yüzden muhalefet Doğu Karadeniz'e etki etmek istiyor"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Japon murat

13 Temmuz 2021 Salı 19:43

Belediye başkanlari güres yapiyor Milletin ekmek teknesini yıkıyor yusuf ziyayi arar oldu sehir adalet ve kalkinma partisinin adaletide kalkinmasida bitti sanırım sonumuz hayr olur ins

Ali balbal

13 Temmuz 2021 Salı 19:02

Umarim Samsunda hicbir faaliyetiyok. Sadece stat yapilmis ki bu hersehirde yapiliyor. Samsuna ayricakli degil. Neymis sehir hastanesi yapiliyormus. Buda Samsuna ozel degil. Samsunun ihtiyaci olan projeler nerde. Hani osb kuruluyordu. Gelemen tarafinda hemde 4 milyarlik yatrimda hazir dendi. Peki nerde dogu bati cevre yolu. Nrerede samsun ankara yht projesi. Nerde Samsun Ankara otoyol projesi. Nerede Samsun havalimani yeni terminal projesi. Hani nerde Samsun adli tip kurumu projesi.. Samsun bekli

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un 3-9 Temmuz vaka sayısı açıklandı

Samsun'un 3-9 Temmuz vaka sayısı açıklandı