19 Mayıs 2019 Pazar

İSTANBUL'DA YAŞAYAN SAMSUNLULAR 19 MAYIS RUHUYLA YAZA MERHABA GECESİNDE BULUŞTU

İstanbul'da yaşayan Samsunlular 19 Mayıs Ruhuyla Yaza Merhaba Gecesinde buluştu

Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF) tarafından düzenlenen 4'üncü geleneksel 19 Mayıs Ruhuyla Yaza Merhaba Gecesi İftar programına ünlü sanatçı Mehmet Aslantuğ katıldı.

22 Mayıs 2018 Salı 17:59 GÜNCEL

Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF) tarafından düzenlenen 4'üncü geleneksel 19 Mayıs Ruhuyla Yaza Merhaba Gecesi İftar programında İstanbul'da yaşayan 2 bin Samsunlu bir araya geldi.


Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF) tarafından Kartal Belediyesi Büyükada Sosyal Tesislerinde 4'üncü geleneksel 19 Mayıs Ruhuyla Yaza Merhaba Gecesi İftar programı düzenlendi. SAMDEF tarafından düzenlenen geceye ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ'da katıldı.

Gerçekleşen 19 Mayıs Ruhuyla Yaza Merhaba İftar programında konuşan SAMDEF Genel Başkanı ve eski Milli Güreşçi Metin Şenel, "19 Mayıs 1919 biz Samsunluların doğum günüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere bıraktığı mirası ebediyyen koruyacağız. Kurtulan değil Kurtaran Şehir Samsun'un evlatları olarak bunun için ant içtik. Samsunlu olmaktan her zaman gurur duydum, şeref duydum. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitlerimizi rahmetle anıyor önlerinde saygı ile eğiliyoruz" dedi.Düzenlenen etkinlikte İstanbul'da yaşayan Samsunlular hem iftarlarını açarken hem de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını coşku içinde kutladı. SAMDEF tarafından bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilen etkinliğe Kartal Belediye Başkanı Op.Dr. Altınok Öz, SAMDEF Yönetim Kurulu üyesi Ramazan Yalçın, Başkanvekili Mehmet Anakök'de katıldı.

SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel, burada yaptığı açıklamada İstanbul'da SAMSUNPark projesini hayata geçirmek istediklerini bunun için 19 Mayıs Vakfı kurduklarını da açıkladı. Bünyesinde yurt, düğün salonu, etkinlik alanı, sportif alanların bulunacağı SAMSUNPARK projesinin tanıtımı da düzenlenen etkinlikte yapıldı.SAMDEF'in düzenlediği geceye ayrıca Mehmet Aslantuğ, SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, SAMKON YİK Başkanı Lokman Kondakçı, SAMKON Onursal Başkanı Remzi Kozal,  SAMDEF Onursal Başkanı Av.Dilek Kiraz Beniz, SAMDEF Danışma Kurulu Başkanı Ahmet Sezgin, Çarşamba Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hayati Sözen ve Yönetimi, Vezirköprü Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Ali Cengiz ve Yönetimi, VEZDEF Onursal Başkanı SAMKON Yönetim Kurulu üyesi İsmail Ceylan, SAMKON Başkan vekili Ethem Kurnaz, SAMKON Genel Sekreteri Mustafa Şeker, SAMKON Yönetim Kurulu üyeleri Mete Koca, Fehim Gevrek, Cemil İmamoğlu, Mehmet Candan, İbrahim Karaman, Eyüp Özkan, Şefik Özdemir, Erdal Bir, Sunay Aydın, SAMKON kadın Kolları Sekreteri Rukiye Sever, SAMKON Basın Danışmanı Sait Sever, Beylikdüzü Meclis Üyesi Haluk Karataş, Kent Konseyi Kadın meclisi başkanı Semra Atasoy,sanatçılarımız Sibel Yıldırım,Hüseyin Şimşek,Sami Korkmaz,Başpehlivanımız Serhat Balcı,Ankara Terme Platformu Başkanı Sayıştay Onursal Başkanı Nurşen Yapıcı ve yönetimi, SAYSİAD Başkanı Av.Ayşe Üstünel Dağdelen ve Yönetimi, Bafra Derneği Başkanı Tolgahan Acar ve Yönetimi, Gemi Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Kürşat Pekşen, Vezirköprü Kunduz Güreşleri Ağası Bilal Acar, Tek Rumeli Tv Spor Müdürü Mehmet Çelik, Modern Yapı İrfan Doğan,Sebahattin Öztosun ile üye dernekler ve başkanları ile yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta: 24 Haziran'da Samsun ve Karadeniz'de MHP'nin oyu artacak

Erhan Usta: 24 Haziran'da Samsun ve Karadeniz'de MHP'nin oyu artacak