04 Aralık 2020 Cuma

İŞTE SAMSUN VALİSİNİN 1.7 MİLYON LİRA OLDUĞU İDDİA EDİLEN MAKAM ARACININ GERÇEK FİYATI

İşte Samsun Valisinin 1.7 milyon lira olduğu iddia edilen makam aracının gerçek fiyatı

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın 1.7 milyon lira olduğu belirtilen makam aracının gerçek fiyatı ortaya çıktı. İşte Samsun Valisi Osman Kaymak'a tahsis edilen makam aracının gerçek fiyatı..

28 Mayıs 2019 Salı 23:45 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak'a İçişleri Bakanlığı tarafından tahsis edilen Audi marka makam aracı ile ilgili gündeme gelen '1.7 milyonluk makam aracı' iddiasının doğru olmadığı ortaya çıktı.


Vali Osman Kaymak'ın kullandığı makam aracı ile ilgili gündeme gelen haberler üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yaparak, makam aracını bakanlığın hediye ettiğini söylemişti.

Makam aracı ile ilgili bazı basın yayın organlarında ise 'Samsun Valisi Kaymak'a 1.7 milyonluk makam aracı' başlıkları atılmıştı.

Samsun Valisi Osman Kaymak'a bakanlık tarafından verilen makam aracının fiyatı ile ilgili ifade edilen '1.7 milyonluk makam aracı' iddiasının ise doğru olmadığı öğrenildi. Vali Osman Kaymak'a tahsis edilen ve fiyatının 1.7 milyon TL olduğu belirtilen Audi marka aracın 2018 model olduğu, alış fiyatınında 550 bin TL olduğu bildirildi. Kamu kurumlarına alınan araçlarda indirim yapıldığı, bu nedenle söz konusu makam aracının 550 bin TL'ye alındığına dikkat çekildi. Vali Osman Kaymak'a tahsis edilen ve fiyatının 1.7 milyon TL olduğu iddia edilen Audi marka aracın 2019 modelinin piyasada belirtilen rakamlarda olduğu öğrenildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

vatandaş

30 Mayıs 2019 Perşembe 14:38

hee öyle mi samsunkenthaber, peki bu araba satılmak istense kaç paradan değer biçersin, alış fiyatı üstünden mi, şimdiki satış fiyatı üstünden mi?Yandaşlık yapcam diye milletin aklıyla dalga geçme...sonuçta o araba trilyonluk bir araba...

Ahmet Bayrak

30 Mayıs 2019 Perşembe 18:01

Valiliğin bu aracı trilyon liraya aldığına dair bel****i gönder yayınlayalım vatandaş.Piyasada değeri trilyonluk olabilir ama devlete uygulanan bir indirim var. Bu aracın valiliğe 550 bin lira değil de 1.7 trilyona alındığına dair elinde belgen varsa gönder yoksa boş yapma..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da eski belediye başkanın Audi'si Vali'nin makam aracı kadar gündem olmadı

Samsun'da eski belediye başkanın Audi'si Vali'nin makam aracı kadar gündem olmadı