20 Ekim 2019 Pazar

İYİ PARTİ ADAYI NECATTİN DEMİRTAŞ, İLKADIM'DA MHP DÖNEMİNDE YAPTIĞI HİZMETLERİ AÇIKLADI

İYİ Parti adayı Necattin Demirtaş, İlkadım'da MHP döneminde yaptığı hizmetleri açıkladı

Samsun'da İYi Parti'den İlkadım Belediye Başkan adayı olan Necattin Demirtaş'ın MHP döneminde başkanlık yaptığı İlkadım Belediyesinde hayata geçirdiği hizmetleri "Çorba Ekmek yaptık, Balık Ekmek yaptık, Askıda Ekmek yaptık, SAMBİS'i yaptık, Çanakkale'ye gezi yaptık" diyerek açıklaması dikkati çekiyor.

25 Şubat 2019 Pazartesi 12:56 GÜNCEL

Samsun'da İYİ  Parti'nin İlkadım Belediye Başkan adayı Necattin Demirtaş, Kavak Mahmutbeyli Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin misafiri oldu.


Samsun- Kavak Mahmutbeyli Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Arlı ve dernek yöneticileriyle bir araya gelen Demirtaş, görev süresi boyunca Sivil Toplum Örgütleriyle istişare içerisinde olacaklarını beyan etti.

Sivil Toplum Örgütlerinin görüş ve önerilerinin önemli olduğunun altını çizen Demirtaş, "Öncelikle davetiniz ve misafirperverliğiniz için çok teşekkür ediyorum. Beni tanıyorsunuz; ancak ben yinede STK'lar konusundaki görüşlerimin altını çizmek isterim. STK'lar özellikle de İlkadım'da yürüteceğimiz projeler ve karar alma noktasında görüşlerine başvuracağımız ana merkezlerden biri olacaktır" dedi.Sivil toplum kuruluşlarının, vatandaşa en yakın düzeydeki yönetsel birimler olan yerel yönetimlerin, karar alma süreçleri de rolünün önemli ve etkili olduğunu kaydeden Necattin Demirtaş, "Halkımızdan bize karşı müthiş bir teveccüh var. Biz de bu güvene layık olabilmek için, İlkadımlılara hem yaptıklarımızı hem de yapacak olduğumuz projeleri anlatıyoruz. Ancak herkesime ulaşma noktasında bu dar zamanda eksik kalabiliriz belki. Bu noktada da Sizler, yani çıkar amacı gütmeden sadece kamu yararını gözeten yapılarla bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Sizin görüş ve önerilerinizin bizim için çok önemli olduğunu bilmenizi istiyoruz" diye konuştu.

Demirtaş, ziyaretlerine dair yaptığı değerlendirmelerde "Vatandaş hizmet bekliyor, çocuğuna iş bekliyor, vatandaşın geçim sıkıntısı var" diyerek şunları kaydetti:

"İlkadım'da çalmadık kapı, dinlemedik sorun, not almadık talep bırakmamaya çalışıyoruz. Ancak vatandaş darda. Pazara da girsek, sanayiye de gitsek, mahalle toplantılarına da gitsek sorunlar aynı. Vatandaş istihdama dayalı hizmetler, projeler istiyor. Bizim 2009 - 2014'de yaptığımız gibi istihdam odaklı, vatandaşın sorunlarına çözüm olacak hizmetler istiyor."

"Yapacaklarımızın teminatı yaptıklarımızıdır" diyerek 2009 - 2014' yıllarında hayata geçirdiği projelerden bazılarını anlatan Demirtaş,  şöyle konuştu:

"Halk Ekmek Fabrikasıyla Samsunluların düzenli, uygun fiyatla, sağlıklı ve kaliteli ekmek yiyebilmesine öncülük ettik. Türkiye’de bir örneği daha yoktu. Karadeniz’de hayal bile edilemiyordu. Bu tesis şu anda belediyenin malı. Hem de belediye şartlarına ve taleplerine göre ‘yap-işlet-devret’ modeli ile yapılmış modern bir tesis. 

Yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ‘Hilal Kart’ aracılığıyla kendi ihtiyaçlarını karşılama imkanı verdik. Nakit çekim imkanı, anlaşmalı marketlerden iskontolu alışveriş imkanı sağlandık. İnsanımızı rencide etmeden yardımcı olabilmenin yolunu açtık. 

Eski Osmanlı geleneği olan askıda ekmek projesini günümüze uyarladık. İlkadım sınırlarında geçim sıkıntısı yaşayan evine ekmek götüremeyen vatandaşlarımıza hayırseverlerin bağışları ile ekmek yardımında bulunduk.

Şehit ve gazi aileleri, verdiğimiz kart ile belediyemize ait hanımlar lokali, acem tekkesi, düğün salonları, gazi park dinlenme alanı ve gazi dershanesi gibi işletmelerden %50 indirimli faydalandırdık. Sosyal belediyecilikte çok önemli adımlar attık. Sanayi’de çalışan çıraklarımıza ve üniversitede okuyan öğrencilerimize her sabah 3 bin adet ücretsiz çorba ekmek dağıttık. Öğrenciler derslerine, çıraklar ise işlerine sıcak bir çorba içmenin keyfiyle güne başlamalarına katkıda bulunduk. Bunlar o yıllarda yaptıklarımızın sadece bazıları. Yeni dönemde işsizliğin en aza indirilmesine yönelik projlerimiz olacak. İlkadım'da geçim sıkıntısı çeken hane kalmayacak. Allah nasip eder siz de oy verirseniz Bizler İlkadım'ı Türkiye'nin refah seviyesi en yüksek ilçeleri arasına sokacağız" 

Öte yandan Necattin Demirtaş'ın gerçekleştirdiği ziyaretlerde sık sık belediye başkanlığı döneminde yaptığı hizmetlere vurgu yaparak, "Biz Çorba Ekmek yaptık, Balık Ekmek yaptık. Askıda Ekmek yaptık, Çanakkale'ye gezi yaptık. SAMBİS'i yaptık, yer altı çöp konteyneri yaptık" demesi de dikkat çıkıyor. Çorba Ekmek hatırlanacağı üzere üniversite öğrencileri ve sanayide çıraklık yapan çocuklara ücretsiz çorba ve ekmek verilmesi ile ilgili sosyal bir hizmetti. Balık Ekmek ise yine hatırlanacağı üzere Sahil Yolunda vatandaşlara balık ve ekmek yedirilmesi ile ilgili bir etkinlikti. Askıda Ekmek ise, yoksul vatandaşlara fırınlarda ücretsiz ekmek verilmesini kapsıyordu. Çanakkale gezileri ise isminde de anlaşılacağı üzere vatandaşlara Çanakkale'yi gezdirmeyi amaçlıyordu. Yer altı çöp konteyneri ise çöp konteynerlarının yer altını alınmasını sağladı. SAMBİS ise 729 bin lira harcama ile yapılan bisiklet kullanımını özendiren bir projeydi ancak bu proje bisikletlerin çalınması ve SAMBİ projesi kapsamında Sahil Yoluna yapılan bisiklet parkurlarına zarar verilmesi nedeni ile atıl kaldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Vatandaş

25 Şubat 2019 Pazartesi 15:33

kandil simidi dağıttık, seçim önü türk kahvesi dağıttık, cenazelerde çadır kurup çay dağıttık mı deseydi ? yandaş samsunkenhaber??? Necattin beyin yaptığı HALK EKMEK tüm gençlik merkezlerine, kültür merkezlerine, belediye binalarına, külliyelere yeter...

 mimar

25 Şubat 2019 Pazartesi 13:36

bagımsız haber dımı şimdi bu.pes valla yanlısınız

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar meclise 'kaç kişi intihar etti' soru önergesi verdi

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar meclise 'kaç kişi intihar etti' soru önergesi verdi