11 Temmuz 2020 Cumartesi

İYİ PARTİ SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI HAYATİ TEKİN ÇERKEZ ETHEM AÇIKLAMASI YAPTI

İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Hayati Tekin Çerkez Ethem açıklaması yaptı

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hayati Tekin, Çerkez Ethem ile ilgili söylediği sözleri düzelerek, "Ata Yoluna Çerkez Ethem'in heykelini dikeceğim" dedi.

22 Şubat 2019 Cuma 12:07 GÜNCEL

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hayati Tekin, katıldığı bir televizyon programında Ata Yoluna Çerkez Ethem'in heykelini dikmeyeceği yönünde söylediği sözlerini düzelten bir açıklama yaptı.


İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hayati Tekin, göreve gelmesi halinde Samsun'da bulunan Ata Yoluna Çerkez Ethem ili Topal Osman'ın heykelini dikeceğini söylediğini ancak emekli bir öğretmenin kendisine bunun için tepki göstererek Çerkez Ethem'in 331 Türk askerinin ölümüne neden olduğunu Çerkez Ethem'in heykelini dikmemesi gerektiğini söylediğini açıklayarak, "Bu bilgiyi teyit etme fırsatım olmadan televizyon programına katıldı. Bu programda Topal Osman'ın heykelini dikeceğim ama Çerkez Ethem'in heykelini dikmeyeceğim dedim. Daha sonra bu bilgiyi gazeteci Osman Kara düzeltti. Yunan tarafından baskı ile geçmiş ama asla silah atmadığını teyit ettiler bende bunu öğrendim. Daha sonra yaptığım röportajlarda bu konuda Çerkez Ethem ve Topal Osman'ın heykellerini dikeceği mi söyledim. Ama bu açıklamalarım basında yer almadı" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

Daur

26 Şubat 2019 Salı 01:14

ÇERKEZ degil ÇERKES. Sonu z ile degil s ile biter ve kadim bir topluluktur.

55BUCUK

23 Şubat 2019 Cumartesi 08:59

İŞİNİZ GÜÇÜNÜZ HEYKEL DİKMEK.

ömer muhtar

22 Şubat 2019 Cuma 18:45

Atatürk e ihanet eden iki tane ihanetcinin heykelini dikeceksin ondan sonra atatürkçü olacaksın sana oy moy yok zübük zade hayati

samsunlu genç

22 Şubat 2019 Cuma 22:56

kamal kimde ona ihanet edecekler. ettiyse atan ihanet etti onlara. bugün rahat rahat hainlik yapabiliyorsan onu bile çerkez etheme borçlusun.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Erdoğan Tok'a Demirtaş'ın başka kurumlara nakil ettiği 412 işçiden destek

Samsun'da Erdoğan Tok'a Demirtaş'ın başka kurumlara nakil ettiği 412 işçiden destek