25 Mayıs 2019 Cumartesi

İYİ PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR, BAFRA'DA EVLERİ YIKILAN VATANDAŞLARLA GÖRÜŞTÜ

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Bafra'da evleri yıkılan vatandaşlarla görüştü

İYi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Bafra ilçesinde Kaya Aşçı Turizm Fakültesi yanında bulunan vatandaşlara ait evlerin yıkılmasına tepki gösterdi.

16 Kasım 2018 Cuma 16:12 GÜNCEL

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Bafra ilçesinde fakülte yerleşkesi içerisinde yer alan ve bu nedenle geçtiğimiz haftalarda yıkımı gerçekleştirilen evlerin sahipleri ile görüştü.


Samsun'un Bafra ilçesinde bulunan Kaya Aşçı Turizm Fakültesi yerleşkesi içerisinde yer aldığı gerekçesi ile yıkım kararı alınan evler,  ev sahiplerinin de silahla çatıya çıkarak görevlilere direnmesi ile gündeme gelmişti.  Bafra ilçesinde söz konusu evler yıkılırken, İYi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ise evleri yıkılan vatandaşlarla görüştü.İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, burada yaptığı açıklamada, evleri yıkıldığı için ailenin çadırda yaşamasına tepki göstererek, " Burada ki  yıkımı kabul etmiyoruz. Neticede buraya 1964 yılında gelen vatandaşın hakkını hukukunu korumak devletimizin görevi biz bu ülkede yaşıyorsak bir nüfus cüzdanımız var, diyoruz ki biz bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıyız. Saraydakinin toplumda karşılığı ne ise buradaki hemşerimizin karşılığı da o dur. Sonuna kadar yanınızdayız. 4 milyon Suriyeliye 30 milyar harcayan zihniyet burada 3-4 haneyi çadıra yerleştirirse bunun hesabını yetkililere sormamız lazım. Burada yıkılan evlerin Fakülteye hiçbir  zararı yok. Bu gözle görülecek kadar  ortadır. Kaldı ki devletin acil işlerde kamulaştırma, vatandaşın mağduriyeti kesinlikle söz konusu olamaz. Devletin ihtiyacı varsa gelir kamulaştırmayı öder vatandaşın yerini yurdunu yapar yerini tahsil eder. Buraya iki satır yazı yazar kamulaştırıyoruz deyip, gelip buraları yıkıp çevirmeye de hiç kimsenin hakkı yoktur. Biz bu konuda sizlerin sonuna kadar yanındayız" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Salıpazarı Belediye Başkan aday adayı Erdal Boztkurt: Salıpazarı için turizm planımız hazır

Salıpazarı Belediye Başkan aday adayı Erdal Boztkurt: Salıpazarı için turizm planımız hazır