25 Eylül 2021 Cumartesi

İYİ PARTİLİ BELEDİYE AK PARTİLİ DİYE İŞTEN ÇIKARTTI BELEDİYEYİ İSE AK PARTİLİ AVUKAT SAVUNDU

İYİ Partili belediye AK Partili diye işten çıkarttı belediyeyi ise AK Partili avukat savundu

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesinin 31 Mart seçimleri sonrası AK Partili diye işten çıkarttığı işçilerin açtığı davaya avukat olan AK Parti Samsun İl Başkan yardımcısı girerek belediyeyi savundu.

12 Aralık 2019 Perşembe 16:37 GÜNCEL

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesinin AK  Partili oldukları iddiası ile seçim sonrası işten çıkarttı işçilerin davasına AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Avukat Ayşegül Korkmaz'ın İYİ Partili İlkadım Belediyesinin avukatı olarak girmesi tartışma yarattı.


AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Avukat Ayşegül Korkmazı'ın İYİ Partili İlkadım Belediyesinin işten çıkarttığı personelin açtığı davada belediyenin avukatı olarak duruşmaya girdi, AK Partili oldukları iddiası ile işten çıkartılan işçilere karşı belediyeyi savundu.

GerçekTaraf haber sitesinde yer alan habere göre 31 Mart seçimlerinden sonra AK Parti’den koltuğu devralan İyi Partili Samsun İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, AK Partili olduğu gerekçesiyle belediye personellerini işten çıkarmıştı. Siyasi amaç ile işten çıkarılan personeller ile İyi Partili İlkadım Belediyesi arasında süren davada şok gelişme yaşandı. 

İYİ PARTİLİ BELEDİYEYİ AK PARTİLİ AVUKAT SAVUNDU 
İyi Partili İlkadım Belediyesi’nin işten çıkarma davasında avukatlığını AK Parti Samsun Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Korkmaz’ın eşi Bekir Korkmaz’ın yaptığı öğrenildi. 

İŞÇİLERİN ALEYHİNDE SAVUNMA YAPTI 
Geçtiğimiz günlerde görülen davada, yine GerçekTaraf haber sitesinde yer alan habere göre Avukat Bekir Korkmaz’ın rahatsızlığı nedeniyle katılmadığı, yerine yine avukat olan eşi AK Parti Samsun Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Korkmaz’ın işten çıkarılan personellerin aleyhinde savunma yapması şaşkınlık yarattı.

Öte yandan Samsun Kent Haber, İYİ Partili İlkadım Belediyesinin avukatlık işlerini AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Av. Ayşegül Korkmaz'ın eşi olan avukat Bekir Korkmaz'ın aldığını daha önce yayınladığı bir haberle duyurmuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanlığı adaylığı için sürpriz bir isim gündemde

AK Parti Samsun İl Başkanlığı adaylığı için sürpriz bir isim gündemde