24 Ocak 2022 Pazartesi

İZMİR DEPREMİNİ 15 SAAT ÖNCEDEN BİLEN İSİM SAMSUN İÇİN DE DEPREM UYARISI YAPMIŞ

İzmir depremini 15 saat önceden bilen isim Samsun için de deprem uyarısı yapmış

İzmir'de yaşanan depremi 29 Ekim tarihinde 15 saat önceden bilerek haber vermesi ile gündem olan Mustafa Kılıç isimli vatandaş, 28 Ekim tarihinde ise Samsun'un da içinde bulunduğu Karadeniz Bölgesinde 5.5 şiddetinde deprem olacağı uyarısı yapmış.

31 Ekim 2020 Cumartesi 02:18 GÜNCEL

İzmir'de deprem olacağını 15 saat önceden söylemesi ile gündem olan Mustafa Kılıç isimli vatandaşın Samsun için de deprem uyarısı yaptığı ortaya çıktı.


29 Ekim tarihinde Twitter'da ki sayfasından "İzmir gecikme olmazsa saat 15-18 arası atak yiyebilir. Ama endişeye gerek yok tavan 4.5" mesajı yayınlayan Mustafa Kılıç'ın bu uyarısı gerçek oldu. İzmir'de saat 15:00'de deprem olurken, uyarıyı 15 saat önceden yapan Mustafa Kılıç isimli vatandaş ise biran da Türkiye'nin gündemine oturan isim oldu.

Kendisini doğa bilimcisi olarak tanıtan ve İzmir depremini 15 saat önceden bilerek uyaran Mustafa Kılıç'ın 28 Ekim 2020 tarihinde ise yine Twitter sayfasından Samsun'un da içinde yer aldığı Karadeniz bölgesi için de deprem olacağı uyarısında bulunduğu görüldü. Mustafa Kılıç'ın Twitter sayfasını inceleyen Samsun Kent Haber, İzmir depremini 15 saat önceden bilmesi ile gündem olan söz konusu vatandaşın 28 Şubat 2020 tarihinde de bir Türkiye haritası paylaşarak, "Yarın gece yarısına kadar geçerli. Yeşil tavan 4.5 sarı tavan 5.5 
Balıkesir civarı sabah, orta Karadeniz bölgesi ve Erzincan öğleyin ani basınç değişikliği nedeniyle yüksek #deprem riskli görünüyor.  Bu hava durumuna göre yapılan tahmindir. Hava değişirse tahmin tutmayabilir." mesajını paylaştığını gördü.

Mustafa Kılıç'ın 28 Ekim tarihinde Twitter sayfasından yayınladığı mesajda, 5.5 şiddetinde deprem olacağını söylediği Karadeniz bölgesinde, Samsun ve Ordu ilini sarı çizgi içerisine alması dikkati çekti. 
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr-Haydar Öztürk
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

LALE

02 Kasım 2020 Pazartesi 10:46

İmdat!

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un deprem durumunda toplanma merkezlerinin yeri ve adresleri

Samsun'un deprem durumunda toplanma merkezlerinin yeri ve adresleri