25 Kasım 2020 Çarşamba

KADEF GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI İZİN ALDIK DEMİŞTİ! KAYMAKAM İZİN VERMEDİK AÇIKLAMASI YAPTI

KADEF Gençlik Kolları Başkanı izin aldık demişti! Kaymakam izin vermedik açıklaması yaptı

Samsun'da Kavak Dernekler Federasyonunun Korona Virüs salgını sürecinde düzenlediği 500 kişilik futbol turnuvası için izin aldıklarını açıklayan Adem Sekmenoğlu'nu İlçe Kaymakamı İbrahim Keklik yalanladı.

07 Eylül 2020 Pazartesi 00:38 GÜNCEL

Samsun'da KADEF Gençlik Kolları Başkanı Adem Sekmenoğlu, düzenledikleri futbol turnuvası için Kaymakamlıktan izin aldıklarını açıklarken, İlçe Kaymakamı İbrahim Keklik ise bu durumu doğrulamadı.


Korona Virüs salgını sürecinde KADEF'in 500 kişilik futbol turnuvası düzenlemesinin yanlış olduğu ve bu turnuvanın insan sağlığını riske atacağı yönünde yapılan haberlere KADEF'in Gençlik Kolları Başkanı Adem Sekmenoğlu, sosyal medyadan bir video yayınlayarak tepki göstermiş, adeta devlete kafa tutarcasına futbol turnuvasını düzenleyeceklerini açıklamıştı. 

Sekmenoğlu videolu açıklamasında, toplumsal duyarlık ve insan sağlığı için risk oluşturacak futbol turnuvasına dikketi çeken basın yayın organlarına da iftiralar atıp yapılan haberleri 'Kavaklılara çamur atıyorlar' diyerek çarpıtarak Kavaklı vatandaşlarla basın organlarını karşı karşıya getirmeye çalışarak hedef göstermişti. Futbol turnuvası için izin aldıklarını belirterek telefonunda ki belgeyi gösteren ve "İznimizi aldık bu futbol turnuvasını yapacağız" diyen Adem Sekmenoğlu'nun bu açıklamaları sonrası İlkadım İlçe Kaymakamı İbrahim Keklik'ten açıklama geldi.

İlkadım İlçe Kaymakamı İbrahim Keklik, futbol turnuvası için izin vermediklerini, Adem Sekmenoğlu'nun gösterdiği evrakın sadece başvuru dilekçesi olduğunu söyledi. Kaymakam Keklik, KADEF'in 4 Eylül tarihinde turnuva için dilekçe verdiğini ancak dilekçeye Kaymakamlık olarak bir cevap verilmeleri beklenmeden futbol turnuvasının 6 Eylül'de başlatıldığını ifade etti.

Adem Sekmenoğlu'nun iddia ettiği gibi futbol turnuvasını izin vermelerinin söz konusu olmadığını, turnuvaya Kaymakamlık tarafından verilmiş bir iznin de olmadığını belirten İlkadım İlçe Kaymakamı İbrahim Keklik, 6 Eylül'de başlayan turnuvanın yapıldığı halı sahaya bu nedenle polislerin gönderildiğini ve turnuvanın izinsiz olması nedeniyle durdurularak yine polisler tarafından halı sahanın elektriklerinin kesildiğini vurguladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Nihat canikli

07 Eylül 2020 Pazartesi 06:06

Bu hassasiyetinizi bide giresun mitinginde gosterseydiniz bi tane eleştiren yazınız yok adamına göre kişiye göre partiye göre yorum yapmayın yanlış varsa ortada kişiye kuruma partiyi dikkat almadan yanlışa yanlış diyin

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sosyal mesafe kuralına toplumu uyaran yöneticiler, idareciler, siyasiler uymuyor ki!

Sosyal mesafe kuralına toplumu uyaran yöneticiler, idareciler, siyasiler uymuyor ki!