24 Eylül 2021 Cuma

KANUNİ SONDAJ GEMİSİNİN YATAKLARI SAMSUN'DA ÜRETİLEREK GEMİYE GÖNDERİLDİ

Kanuni Sondaj Gemisinin yatakları Samsun'da üretilerek gemiye gönderildi

Samsun sanayisinde faaliyet gösteren YOYS Yatak fabrikası, Kanuni Sondaj Gemisinin yataklarını üreterek gemiye gönderdi.

02 Ekim 2020 Cuma 13:33 GÜNCEL

Milli mücadele şehri Samsun'da bulunan SOYS Yatak Fabrikası, Kanuni Sondaj Gemisinin yataklarının üretimini tamamladı.


Türkiye’nin sondaj çalışmalarını hızlandırmak amacıyla Fatih ve Yavuz gemilerine ek olarak satın aldığı Kanuni isimli sondaj gemisinin yatak ve tekstil ürünleri, Samsun sanayisinde faaliyet gösteren YOYS Yatak tarafından üretilerek gemiye gönderildi
2020 yılının başlarında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından 37,5 Milyon Dolar karşılığında satın alınan Kanuni Gemisi , Mersinin Silifke ilçesine bağlı İncekum Mevkiinde ki NATO Limanında  bakım,güncelleme ve geliştirme çalıştırmalarının tamamlanmasının ardından sismik aramalara başlayacağı günü bekliyor. 
Çalışmalar çerçevesinde büyük ölçüde yenilenerek kullanıma hazır hale getirilen Kanuni Gemisinin yatak ve tekstil ürünleri, uzun yıllardır Samsun sanayisinde faaliyet gösteren YOYS Yatak tarafından üretilerek gemiye teslim edildi. 

 

Ticari kazançtan ziyade daha çok vatanımız ve milletimize fayda sağlamayı göz önünde bulundurmayı amaçladık açıklamalarında bulunan firma sahibi Efecan Yılmaz, bu vesileyle Samsun Sanayisinin de prestijini herkese göstermekten dolayı ayrıca mutlu olduklarını dile getirdi.  
En başından itibaren neden Samsun Sanayisinden bir fabrika ülkemiz için bu denli önem arz eden ve hayırlı bir işi almasın ki diye düşündüklerini belirten Efecan Yılmaz,  ‘’Kendi sektörleri içerisinde bulunan ve Türkiye’de söz sahibi olan birçok yatak firması ile uzun soluklu bir yarış içerisine girdik. En başta da belirttiğim gibi önem verdiğimiz en son konu ticari kazanımdı. Elbette bir kazanç sağlayacaktık ama o kazancı en asgari oranda tutmayı öngördük. Bu öngörü ile bu işi Samsun’a getirmeyi ve Samsun Sanayisinin prestijine de bir katkımız olması konusunda hem fikir olduk . Şükürler olsun ki dileklerimiz gerçekleşti. Sorunsuz bir şekilde üretim aşamamızı, sevkiyatımızı ve kurulumu gerçekleştirerek tüm Türkiye gibi bizde YOYS Yatak ailesi olarak heyecanla Kanuni Gemisinin denize indirileceği o büyük günü beklemeye geçtik’’ açıklamalarında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Huzurevinde kalan yaşlılar için sazlı sözlü eğlence düzenlendi

Samsun'da Huzurevinde kalan yaşlılar için sazlı sözlü eğlence düzenlendi