20 Haziran 2019 Perşembe

KARADENİZ BÖLGESİNDEKİ OTELLER RAMAZAN BAYRAMINDA UMDUĞUNU BULAMADI

Karadeniz bölgesindeki oteller Ramazan Bayramında umduğunu bulamadı

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Murat Toktaş, 3 günlük Ramazan Bayramı tatilinde Karadeniz'de ki otellerin umduğunu bulamadığını açıkladı.

18 Haziran 2018 Pazartesi 14:49 GÜNCEL

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Murat Toktaş, son yılların gözde turistlik bölgesi olan Karadeniz'de Ramazan Bayramında beklenen hareketliliğin yaşandığını otellerin ise umduğunu bulamadığını söyledi.


Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Murat Toktaş, Karadeniz bölgesinde bulunan otellerin Ramazan bayramında beklenenin altında rezervasyon aldığını söyledi. Ramazan Bayramında tatilcilerin Karadeniz bölgesini tercih etmediğini belirten Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Murat Toktaş, "Bu sene hem yerli turistte hem de yabancı turistte bir azalma hissediliyordu. Bunun ilk karşılığını da ne yazık ki ramazan bayramında aldık. Tesislerimiz geçen senelerin çok altında bir talep gördü" dedi.

Doluluklar yarı yarıya düştü

Bunun nedenlerini yorumlayan Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı ve Türkiye otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Murat Toktaş şunları dile getirdi.
"En önemli neden 3 günlük bayram tatilinin 2 gününün hafta sonuna gelmesi oldu. Yerli turistin çok büyük bir bölümü batı bölgelerinden geliyor. Tatilin bu sefer 3 günde kalması bu uzun yolculuğa çıkılmasını engelledi. Genel olarak Turistler bulundukları yerlere yakın olan daha çok günü birlik yerleri tercih ettiler. Buda bizim bölgeye olan talebin gerçekleşmemesine neden oldu. Otellerin 3 günlük bayram tatilinde doluluklarının yaklaşık  yüzde 50 civarı olduğunu görüyoruz. Yani geçen bayramların yarı kadar talep görmüş olduk. Karadeniz'de Kurban bayramının daha uzun olması nedeni ile önümüzdeki bayramda daha fazla bir hareketlilik yaşayacağımızı ümit ediyoruz" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Recep Tayyip Erdoğan izdihamı, Cumhuriyet Meydan doldu taştı

Samsun'da Recep Tayyip Erdoğan izdihamı, Cumhuriyet Meydan doldu taştı