17 Ocak 2021 Pazar

KARADENİZ RUMELİ DERNEKLERİ FEDERASYONUNUN YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU

Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonunun yeni yönetimi belli oldu

Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonunun 2. Olağan Genel Kurulunda başkanlığa Salih Meriç seçildi. Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonunun yeni yönetimi belli oldu

04 Mart 2020 Çarşamba 11:32 GÜNCEL

Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu 2. Olağan Genel Kurulu, İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi tesislerinde yapıldı.


Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonunun 2'inci olağan genel kurulunda önceki dönem başkanı Kemalettin Altınsoy, tüzük gereği görevi bırakırken genel kurula tek liste halinde giren Salih Meriç yeni dönem başkanı seçildi.

Genel kurula Akdeniz Balkan Türkleri konfederasyonu başkanı Mükremin Duygun divan başkanı seçildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından açılış konuşmasını yapan Kemalettin Altınsoy, Atatürkçülük ve demokrasinin önemine dikkat çekti. Genel kurula iştirak eden Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu genel başkanı Sabri Mutlu ise KARDEF'in kısa zamanda büyük ilerleme sağladığını ve çok önemli etkinliklere imza attığını söyledi. 

Mutlu, konfederasyona büyük güç katan KARDEF'in bölgedeki tüm dernekleri kucaklama gayretlerini takdirle karşıladıklarını sözlerine ekledi.

Genel kurulda Yozgat Akdağmadeni, Samsun Derecik, Demirci ve Çanakçı dernekleri federasyona kabul edilirken üye sayısı 22'ye çıktı. Böylece Kardef, Giresun, Sinop, Samsun, Tokat ve Amasya'dan sonra Yozgat ilinde de örgütlendi ve 6 vilayete ulaştı.

Yapılan seçimde Salih Meriç, Akın Üner, Adem Güner, Ahmet Biltekin, Esma Deniz Arman, Hatice Örs, İbrahim Doğdu, Erdal Eş, Emre Özen, Atilla Balcı, Cansu Akınözel yönetim kurulunu oluşturdu. Yeni yönetimde üç hanımefendinin olması dikkat çekti.

Ayrıca genel kurulda yapılan tüzük değişiklikleri ile yeni üye kabul prosedürü kolaylaştırıldı ve tüm dernek başkanları ile yönetimin katıldığı genel idare kurulu isimli bir organ oluşturuldu. 

Genel kurulda teşekkür konuşması yapan Salih Meriç, yeni dönemde etkinlikleri illere dağıtacaklarını ve önemli projeler başlatılacağını ifade ederken, BRTK ile olan ilişkilerinde güçlendirileceğini söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İdlib açıklaması! 36 şehidimizin yerini almaya hazırız

İdlib açıklaması! 36 şehidimizin yerini almaya hazırız