22 Ekim 2021 Cuma

KASET KUMPASI İLE MHP'DEN İSTİFA EDEN OSMAN ÇAKIR, REKTÖR VEKİLLİĞİ GÖREVİNE ATANDI

Kaset kumpası ile MHP'den istifa eden Osman Çakır, Rektör vekilliği görevine atandı

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi eski Rektörü, MHP eski Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili olan Prof.Dr. Osman Çakır, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Rektör vekilliği görevine atandı.

10 Ekim 2019 Perşembe 03:39 GÜNCEL

Kaset kumpası sonucu MHP'nin Genel Başkan Yardımcılığı ve milletvekili görevinden istifa eden Prof.Dr. Osman Çakır,  İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Rektör vekilliğine atandı.


Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi eski Rektörü olan Osman Çakır, rektörlük sonrası siyaset arenasına girerek MHP'den Samsun Milletvekili seçilmişti. MHP'nin Samsun Milletvekili  olarak Genel Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Prof. Osman Çakır, 12 Haziran 2011 seçimleri öncesi ise MHP genel başkan yardımcılığı görevindeyken Türkiye'yi sarsan kaset skandalı ile zor durumda kalmıştı. 2011 seçimleri öncesi Farklı Ülkücülük olarak adlandırılan bir sosyal medya sayfasında MHP Milletvekilleri ve genel başkanları hedef alınmış, bu isimlerin istifa etmemesi durumunda bazı uygunsuz görüntülerin yayınlanacağı tehditleri savrulmuştu. O tarihlerde söz konusu sosyal medya sayfasından bazı MHP milletvekilleri ve genel başkan yardımcılarının görüntüleri yayınlanırken, 2011 yılında MHP'nin Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Prof. Dr. Osman Çakır ile birlikte partide bazı isimler peş peşe istifalarını sunmuştu.

Bu olayın ardından gündeme gelen kaset kumpası soruşturmalarında MHP'li milletvekillerini hedef alan görüntü ve tehditlerin FETÖ merkezli olduğu gündeme gelmişti.

Prof.Dr. Osman Çakır, 2011 yılında yaşanan bu olay sonrası MHP'den ve genel başkan yardımcılığı ile milletvekilliğinden istifa etmesi sonrası uzun bir süredir ortalarda gözükmemişti. Yapılan kumpas nedeniyle ailevi sorunlar yaşayan Osman Çakır, önceki günlerde merkezi İstanbul'da bulunan Ayvansaray Üniversitesi Rektör vekilliği görevine atandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Neziha Akan

10 Ekim 2020 Cumartesi 15:32

Osman Çakır, bir zamanlar o zavallı aileye film çeksinler diye böbrek hırsızlığı örtbas etmeye çalışan beyanlar vermişti. İlahi adalet kendisi kaset skandalıyla çok meşhur oldu. Hakkını arayan aile onuruyla 20yıl hukuk mücadelesi verdi. Doktorlar 1999afıyla aklandı. Osman Çakır da meşhur oldu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak yerel basına 19 Mayıs'ın 100. yılı nedeniyle teşekkür belgesi verdi

Samsun Valisi Osman Kaymak yerel basına 19 Mayıs'ın 100. yılı nedeniyle teşekkür belgesi verdi