25 Haziran 2019 Salı

KATİD BAŞKANI MURAT TOKTAŞ: KİTAP FUARININ SÜRESİ 9 GÜNE ÇIKARTILSIN

KATİD Başkanı Murat Toktaş: Kitap Fuarının süresi 9 güne çıkartılsın

Samsun'da düzenlenen ve 5 gün süren 4'üncü Karadeniz Kitap Fuarının otel ve restoranlara olan katkısı ile ilgili bir açıklama yapan Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, "Kitap fuarı artık 5 güne sığmıyor. Bunun 9 güne çıkartılması fuara katılımı arttıracağı gibi şehrin ekonomisine de büyük katkı sağlayacaktır." dedi.

26 Şubat 2018 Pazartesi 13:20 GÜNCEL

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş,  Samsun'da düzenlenen 4'üncü Karadeniz Kitap Fuarının kent ekonomisini hareketlendirdiğini açıkladı.


KATİD Başkanı Murat Toktaş, Samsun'un Tekkeköy ilçesinde düzenlenen ve ünlü yazarların katıldığı 4'üncü Karadeniz Kitap Fuarının otel ve restoranlara olan katkısı ile ilgili açıklama yaptı. Murat Toktaş, 5 gün süren 4'üncü Karadeniz Kitap Fuarı ile ilgili, "Kitap fuarı artık 5 güne sığmıyor. Bunun 9 güne çıkartılması fuara katılımı arttıracağı gibi şehrin ekonomisine de büyük katkı sağlayacaktır" dedi.Samsun'da  20-25 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen Karadeniz Kitap Fuarına yoğun katılım olduğunu açıklayan KATİD Başkanı ve  TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş, şunları dile getirdi.

"20-25 Şubat tarihleri arasında şehrimizde gerçekleştirilen 4. Kitap fuarı Samsundaki otellerde ve restoranlarda ciddi bir şekilde hareketlilik sağladı. Otellerden takip ettiğimiz kadarı ile sadece yakın illerden değil Tokat, Sivas, Giresun gibi birçok yerden şehrimize gelenler oldu. Bu misafirlerin bir kısmı otellerimizde kalarak tesislerin dolmasını sağlarken gelenlerin tamamının restoranlarımızı kullanması da ayrıca bir hareketlilik kattı. Fuarın geçen seneye göre ziyaretçi sayısı ciddi bir oranda arttı. Aldığımız bilgiye göre Karadeniz Kitap Fuarına 184 bin kişi giriş yapmış bu her sene artarak devam ediyor olması çok daha sevindirici. Kitap fuarı artık 5 güne sığmıyor. Bunun 9 güne çıkartılması fuara katılımı arttıracağı gibi şehrin ekonomisine de büyük katkı sağlayacaktır. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, AK Parti Samsun Milletvekillerine meydan okudu!

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, AK Parti Samsun Milletvekillerine meydan okudu!