25 Ocak 2021 Pazartesi

KAVAK BELEDİYESİ KAVAK İLÇESİNE HAYIR DOLAPLARI YERLEŞTİRDİ

Kavak Belediyesi Kavak ilçesine Hayır Dolapları yerleştirdi

Samsun'un Kavak ilçe Belediyesi, ihtiyaç sahipleri için Kavak ilçesi sokaklarına Hayır Dolapları yerleştirdi. Kavak ilçesinde kurulan Hayır Dolaplarından ihtiyacı olanlar hayırseverlerin bıraktıkları ekmek, gıda ve giysileri alabilecek.

22 Temmuz 2020 Çarşamba 13:51 GÜNCEL

Samsun'un Kavak İlçe Belediyesi oluşturduğu Hayır Dolapları ile hayırseverler ile ihtiyacı olanları buluşturdu. Kavak ilçesinde hayata geçirilen Hayır Dolaplarından ihtiyacı olanlar hayırseverlerin bıraktıkları gıda ve giysileri ücretsiz alacak.


Kavak Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerine destek amaçlı olarak muhtelif semtlere yerleştirdiği Hayır Dolapları ilçe halkından büyük destek gördü.

Kavak İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’nun talimatıyla Kavak ilçe merkezi ile İstasyon semtinde muhtelif yerlere yerleştirilen “Hayır Dolapları “ ile ihtiyaç sahibi ve yoksulların günlük ekmek ihtiyacını gidermesi halkın büyük takdirini topladı.

Yaptıkları uygulama ile ihtiyaç sahibi yoksullara destek olmayı amaçladıklarını söyleyen Başkan Sarıcaoğlu, projenin güzel yanının ise alan el ile veren elin birbirini görmemesi olduğunu söyledi. Sarıcaoğlu, "Hayır yapmak isteyen, yoksul bir kardeşinin ihtiyacını karşılamak isteyen Kavaklı hemşehrilerimiz şehrin muhtelif yerlerine koyduğumuz bu dolaplara arzu ettikleri kadar ekmek veya çeşitli gıda ürünü hatta giysi koyarak ihtiyaç sahiplerini sevindirebilirler.” dedi.

Belediye olarak Kavak’ta unutulan değerleri hatırlatacak önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Sarıcaoğlu, proje ile hayırsevere, ihtiyaç sahiplerini rencide etmeden onlara yardım etmelerini sağlayacak bir kapı açtıklarını söyledi. Sarıcaoğlu,” Paylaşmaya sosyal yardımlaşmaya ihtiyaç duyduğumuz günlerde böyle bir çalışma yaptık. Projeye vatandaşlarımızın da ilgi göstermesi, destek vermesi bizleri çok mutlu etti. Bunun en güzel yanı, hayrı yapan da, ekmeği kimin aldığı da belli değil. Projeye destek veren ekmeğini kardeşiyle ile paylaşan herkesten Allah razı olsun.”  diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Salıpazarı ilçesi için 1 milyon 922 bin 155 TL'lik projenin sözleşmesi imzalandı

Salıpazarı ilçesi için 1 milyon 922 bin 155 TL'lik projenin sözleşmesi imzalandı