25 Eylül 2021 Cumartesi

KAVAK BELEDİYESİ OLMAMASI GEREKEN ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜNE 1 MİLYONLUK BÜTÇEYİ NASIL AKTARDI

Kavak Belediyesi olmaması gereken Özel Kalem Müdürlüğüne 1 milyonluk bütçeyi nasıl aktardı

Samsun'da nüfusu 20 bin olan Kavak ilçesi belediyesinde Özel Kalem Müdürlüğüne 1 milyon TL bütçe ayrılması ve 988 bin lirada temsil ve ağırlama gideri olarak ekstradan kaynak verilmesi tartışma konusu oldu.

09 Temmuz 2019 Salı 15:40 GÜNCEL

Samsun'da yasaya göre nüfusu 150 binin üzerinde olan belediyelerde özel kalem müdürlüğü bulunması gerekirken, nüfusu 150 binin altında olan bir çok ilçe belediyesinde özel kalem müdürlüğü bulunması ve bu müdürlüklere belediye bütçesinden para ayrılması şaşkınlık yaratıyor.


Yasaya göre, nüfusu 150 binin üzerinde olan il, ilçe belediyelerinde özel kalem müdürlükleri bulunabiliyor. Ancak Samsun'da nüfusu 20 bin olan Kavak ilçe belediyesinde birim olarak Özel Kalem Müdürlüğü bulunuyor. Kavak Belediyesinde yasada 'Nüfusu 150 binin üzerinde olan belediyelerde özel kalem müdürlüğü olur' denilmesine rağmen 20 bin nüfuslu Kavak ilçesinde belediyede Özel Kalem Müdürlüğü bulunması ve belediye bütçesinden bu müdürlüğe bütçe ayrılması şaşkınlık yaratıyor.

Kavak Belediyesinde yasaya göre Özel Kalem Müdürlüğü bulunmaması gerekirken, 2018 yılında bu müdürlüğe 1 milyon 907 bin lira bütçe ayrıldığı ayrıca 988 bin lirada temsil ve ağırlama gideri konulduğu ortaya çıktı. Kavak Belediyesinin bünyesinde yasaya göre olmaması gereken özel kalem müdürlüğü 2018 yılında ayrılan 1 milyon 907 bin bütçe ve 988 bin liralık temsil ve ağırlama giderini harcarken, 5393 sayılı yasaya göre belediyede olmaması gereken Özel Kalem Müdürlüğünün bu harcamayı nasıl yaptığı ve bütçenin bu kaynağı bu birime nasıl ayırdığı merak konusu oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Terme Adliyesinde zabit katibinin rüşvet aldığı ihbarı üzerine 8 kişi gözaltına alındı

Terme Adliyesinde zabit katibinin rüşvet aldığı ihbarı üzerine 8 kişi gözaltına alındı