24 Temmuz 2021 Cumartesi

KAVAK'TA DAHA FAZLA İSTİHDAM İÇİN BELEDİYE ŞANTİYE BİNASINI FABRİKAYA TAHSİS ETTİ

Kavak'ta daha fazla istihdam için belediye şantiye binasını fabrikaya tahsis etti

Samsun'un Kavak ilçesinde kurulan tekstil fabrikasında daha fazla işçi istihdam edilsin diye Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, belediyeye ait şantiye binasını da tekstil fabrikasına tahsis etti.

22 Ocak 2020 Çarşamba 23:52 GÜNCEL

Samsun'un Kavak ilçe Belediyesi Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, ilçede kurulan tekstil fabrikasında daha fazla işçinin işe alınması için belediyeye ait şantiye binasını da fabrikaya tahsis ederek örnek bir davranış sergiledi.


Samsun'un Kavak İlçesinde kadınların ürettikleri tekstil ürünleri ile dünya pazarlarına hitap eden Novak Tekstil Fabrikasını eşi Narin Sarıcaoğlu ile ziyaret eden Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, imalatta çalışan kadın işçiler ile bir araya geldi. 

Kadın işçilerin isteklerini dinleyen Sarıcaoğlu, “Onlar sürekli çalıştıkları için bize gelemiyorlar. Onun için bizde eşimle onların ayağına giderek bizden taleplerini öğrenmek istedik” dedi.

Fabrika Müdürü Necmi Yıldırım’ın da eşlik ettiği ziyarette konuşan Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak’ta istihdam ağırlıklı bir firmaya sahip olmalarının kendileri için büyük bir kazanım olduğunu söyledi. Fabrikanın daha fazla istihdam sağlaması için Belediye’ye ait Şantiye binasını da kendilerine tahsis ettiklerini ifade eden Sarıcaoğlu, şöyle konuştu:

”Fabrikamızın daha fazla üretim yapım milli ekonomiye katkı vermesi ve ilçemde daha fazla istihdam sağlaması için şehir içindeki Belediyemize ait Şantiye binamızı kendilerine tahsis ettik.  Biz şantiye işini nerede olsa yaparız. Bizim için önemli olan insanlarımız iş sahibi olmalarıdır. Şimdi verdiğimiz bu yerle birlikte yüzlerce insanımız daha, iş imkânına kavuşacak. Novak firması da biran önce üretime geçmek için hızlı bir biçimde düzenleme çalışmaları yapıyorlar. Çok yakın bir zamanda onlarca haneye daha mutluluk getirmenin heyecanı içindeyiz.  Başkanı olduğum ilçede işsizlikle mücadelem görevde olduğum sürece devam edecek” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'dan geçmişi unutmayın çağrısı

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'dan geçmişi unutmayın çağrısı