19 Haziran 2019 Çarşamba

KÖKSAL ORMAN SAMSUN KAHVECİLER ODASI BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Köksal Orman Samsun Kahveciler Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı

Samsun Kahveciler-Büfeciler-Oteller-Gazinocular-Çay Ocakları ve Müzisyenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına adaylığını açıklayan Köksal Orman, "Ahilik kültüründen geliyoruz.Umut vermek için değil, çözüm üretmek için adayız" dedi.

22 Şubat 2018 Perşembe 10:31 GÜNCEL

Samsun Kahveciler Odası'nda mart ayında yapılacak genel kurul öncesinde başkan adaylığını açıklayan Köksal Orman, başkanlığa seçilmesi halinde yapacağı hizmetleri tek tek açıkladı.


Samsun Kahveciler-Büfeciler-Oteller-Gazinocular-Çay Ocakları ve Müzisyenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın bir önceki genel kurulunda mevcut başkan Mustafa Kara ile eşit oy alan Köksal Orman, mart ayında yapılacak olağanüstü kongre öncesinde çalışmalarını hızlandırdı. Yönetime aday olan ve listesinde yer alan esnaflarla birlikte basının karşısına çıkan Köksal Orman, 'esnafına sahip çıkan, kol kanat geren bir odanın bütün esnafların özlemi' olduğu için başkanlığa aday olduğunu söyledi.

ŞEFFAF VE HESAP VEREBİLİR YÖNETİM

Mevcut yönetimin üyelerden topladığı aidatların sorumsuzca harcanıp, odanın borç batağına sokulmasının itibar zedelenmesine neden olduğunu söyleyen Orman, yeni dönemde 'şeffaf ve hesap verebilir' yönetim anlayışının ön planda olması gerektiğini söyledi. Oda üyesi esnafları birebir ziyaret ederek sorunları yerinde tespit ettiğini aktaran Orman, "Ahilik kültüründen geliyoruz. Hizmet etmek bu dünyada yaşamak için ödediğimiz kira gibidir. Çağımıza ve kültürümüze uygun en güzel hizmeti vermek için göreve talibiz. Umut vermek için değil, çözüm üretmek için adayız" diye konuştu.

BEN DEĞİL BİZ OLACAĞIZ

Yönetime seçilmesi halinde odaya üyelik kimlik kartı çıkarılacağını ve tüm üyelerin ticari ve sosyal yaşamda indirim ve kolaylıklardan yararlanması için girişimlerde bulunacaklarını söyleyen Orman, yeri geldiğinde de hukuki danışmanlık hizmeti verileceğini belirtti. Oda bünyesinde ayrıca mesleki eğitim çalışmaları yapacaklarını ifade eden Kkösal Orman, "Ben anlayışını yıkarak biz olacağız. Odayı oda içerisinde değil, esnafımız içerisinde yöneteceğiz. Esnafımızın saygınlığını, odamızla birlikte artıracağız" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz Ayvacık'ta konuştu: Hizmet için gece gündüz çalışıyoruz

Yusuf Ziya Yılmaz Ayvacık'ta konuştu: Hizmet için gece gündüz çalışıyoruz