30 Kasım 2021 Salı

KORONA VİRÜS BİLİM KURULU ÇAĞRI YAPTI! PAZAR GÜNÜNE KADAR EVDE KALIN

Korona Virüs Bilim Kurulu çağrı yaptı! Pazar gününe kadar evde kalın

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, vatandaşlara bu Pazar gününe kadar evde kalmaları çağrısında bulunarak, bunun yapılması halinde vaka sayılarının düşüşe geçeceğinin söyledi.

01 Nisan 2020 Çarşamba 18:48 GÜNCEL

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, son bir hafta içindeki vaka sayılarında fazla artış olmamasının sevindirici olduğunu, bu rakamları üç-dört gün daha izlemek gerektiğini belirtti.


Bakanlığın tamamen şeffaf olarak yayınladığı verilerin böyle seyretmesi durumunda hastalığın Türkiye'de çok fazla pik yapmadan inişe geçebileceğini kaydeden Kara, "Eğer eğilim böyle devam ederse, alınan tedbirlerin işe yaradığını göreceğiz." dedi.

"Koronavirüsle ilgili yapılan son araştırmalarda, test sayısı her geçen gün artmasına rağmen son bir haftada pozitif hasta vaka sayımıza dikkat çekmek istiyorum. Bizim için baz alınacak rakam ilk başta bu. Tabii vefat eden vatandaşların istatistiklerinin de aşağıya düşmesi birinci isteğimiz" diyen Ateş Kara, evde kal çağrılarının işe yaradığına da dikkati çekti.

Şu an alınan tedbirlerle Korona Virüs'te iyi bir trend yakalandığını kaydeden Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara, bu Pazar gününe kadar evde kalınması çağrısı da yaparak şunları dile getirdi.
"Ancak ısrarla söylüyorum. Pozitif vaka sayımızı bu bantta tutmayı başarabilirsek, Türkiye virüsle mücadelede önemli bir mesafe almış olacak. Bu da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla büyük ölçüde insanların evde kaldığının göstergesi olacak. Bizim tek isteğimiz vatandaşlarımızın biraz daha dişini sıkarak bu hafta sonuna kadar evde kal çağrılarına uyması. Bu çağrı bizim umut ışığımız, kimse bunu unutmasın."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Korona Virüs vakası görülen 10 il arasında! Bakan sayı vererek açıkladı!

Samsun Korona Virüs vakası görülen 10 il arasında! Bakan sayı vererek açıkladı!