25 Ekim 2021 Pazartesi

KORONA VİRÜSE KARŞI TÜM ŞEHİRLERDE O NOKTALARA DEZENFEKTANLAR YERLEŞTİRİLECEK

Korona Virüse karşı tüm şehirlerde o noktalara dezenfektanlar yerleştirilecek

Korona Virüs nedeniyle Türkiye genelinde tüm illerde tüm toplu taşıma araçları, duraklar ve istasyonlar dezenfekte edilecek, cadde, sokak, meydan, bulvar ve pazar yeri gibi alanlara dezenfektanlar yerleştirilecek. Korona Virüse karşı tüm şehirlerde o noktalara dezenfektanlar yerleştirilecek

13 Mart 2020 Cuma 01:13 GÜNCEL

Korona Virüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde tüm şehirlerin Valiliklerine genelge gönderildi. Bu genelgeye göre otobüs durakları, toplu taşıma araçları, bulvar, cadde ve sokaklara dezenfektanlar yerleştirilecek.


Valiliklere gönderilen Korona Virüs genelgesinde, Türkiye genelinde tüm şehirlerde ölümcül virüs ile mücadele noktasında kişisel tedbirlerin yanı sıra yerel yönetimler tarafından da bir takım tedbirlerin alınması ve kararlılıkla hayata geçirilmesi gerektiği vurgulandı.

81 İLE GENELGE GÖNDERİLDİ
81 il valiliğine gönderilen genelgeye göre, yerel yönetimlerin sorumluluk alanındaki tüm toplu taşıma araçları, durakları ve istasyonlarının Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından belirlenen şekilde, sık periyotlarla temizlenecek ve dezenfekte edilecek.

Halkın toplu olarak bulunduğu alanlar (cadde, sokak, meydan, bulvar, pazar yeri) Bilim Kurulu tarafından belirlenen şekilde, sık periyotlarla temizlenecek ve dezenfekte edilecek.

İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerler ve binalarda (hizmet binaları, metro ve otobüs durakları) ile toplu taşıma araçlarında halkın kolayca erişebileceği şekilde dezenfektanlar yerleştirilecek.

Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde hastalığın yayılmasına karşı denetimler sıklaştırılacak ve gerekli görülmesi halinde ilave tedbirler alınacak.

Hizmet binaları ve müştemilatının Bilim Kurulu tarafından belirlenen şekilde yüzey temizliği, havalandırılması ve dezenfeksiyonu sağlanacak. Diğer kamu, kurum ve kuruluşlarıyla ibadethane ve okullardan gelen talepler karşılanacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Vali açıkladı! Samsun'da Korona Virüs şüphelilerinin testleri negatif çıktı

Vali açıkladı! Samsun'da Korona Virüs şüphelilerinin testleri negatif çıktı