25 Haziran 2019 Salı

KRASNODAR'DAN GELEN RUSLAR SAMSUN'A HAYRAN KALDI

Krasnodar'dan gelen Ruslar Samsun'a hayran kaldı

Rusya'nın Krasnodar şehrinden gelen 40 kişilik kafile, gezdikleri Samsun'a hayran kaldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Krasnodar'dan Samsun'a gelen yabancı misafirlere Samsun'u gezdirdi.

06 Nisan 2018 Cuma 20:38 GÜNCEL

Samsun-Krasnodar arası 3 Nisan tarihinde başlayan ilk uçak seferi ile gelen iş adamı, bürokrat ve gazetecilerden oluşan 40 kişilik heyet Samsun'a hayran kaldı. 


Rusya Federasyonu’na bağlı Krasnodar eyaletinden Samsun’a gelen heyet, bölgede incelemelerde bulundu.  Aralarında iş adamları, bürokratlar, gazeteciler, turizm acente ve otel işletmecileri ile hastane yöneticilerinden oluşan 40 kişilik kafile, kentin yatırımları ile turistik potansiyellerle ilgili bilgi aldı. Krasnodar - Samsun arası direk uçak seferleri yeniden başladı. Bölgede turizmin canlandırılması, karşılıklı işbirliği ve ticaretin artırılması amacıyla kente gelen Çerkes kökenli Rus heyet, kentte turistik iş gezisi düzenledi.  BISIM Turizm İnşaat Şirketi Genel Müdürü Abdullah Hızel ve ADS İnşaat Genel Müdürü Adnan Düzgün’ün öncülüğündeki kafile, kentteki medikal cerrahi alet üreten firmalar, lojistik köy, hastaneler, oteller ve alışveriş merkezlerinde incelemelerde bulundu. 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın katkılarıyla gerçekleşen iş gezilerinde kentin sektörel gelişmeleri yakından takip eden Rus heyet, temaslarının ardından Samsun’un turizm potansiyellerini de yerinde gözlemledi. Savaşçı kadınların diyarı olarak bilinen kentin tarihi ve turistik yerlerine düzenlenen şehir turunda Amazon köyündeki balmumu heykeller ile tiyatral sahneden etkilenen bayan gazeteciler, ata binip ok attı. Performanslarıyla efsane Amazonlara adeta taş çıkartan gazeteciler, daha sonra da kameralarını bir kenara bırakarak hamur açtı. 

Kafile ile birlikte gelen iş adamları, yaptıkları değerlendirme toplantısında iş gezisinin çok faydalı geçtiğini belirttiler. Heyet, toplantı sonrasında kente yapılacak yatırımlar konusunda Samsun’a tam not verdi.

Öte yandan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Krasnodar'dan gelen heyet ile Samsunum1 gemisinde bir araya geldi. Rusya'dan gelen misafirlerini akşam saatlerinde Samsunum1 Gemisinde ağırlayan Yusuf Ziya Yılmaz, burada Rus kanalı ve gazetecileri ile de sohbet ederek Samsun ile ilgili bilgiler verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 8'i tutuklu 13 sanıklı Sahil Güvenlik FETÖ davasında 1 tahliye

Samsun'da 8'i tutuklu 13 sanıklı Sahil Güvenlik FETÖ davasında 1 tahliye