25 Ekim 2021 Pazartesi

KREDİYE ONAY ÇIKTI! NECATTİN DEMİRTAŞ'IN YİNE MHP'YE GEÇECEĞİ SÖYLENTİLERİ ORTAYA ATILDI

Krediye onay çıktı! Necattin Demirtaş'ın yine MHP'ye geçeceği söylentileri ortaya atıldı

Samsun'da İYİ Parti'li İlkadım Belediyesi'nin 30 milyonluk kredi talebine Cumhur İttifakı meclis üyelerinden onay çıkınca İYİ Partili belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın yine MHP'ye geçeceği söylentileri ortaya atıldı.

11 Haziran 2020 Perşembe 01:32 GÜNCEL

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş'ın talep ettiği 30 milyon liralık kredi talebine Cumhur İttifakı ortağı olan AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinden onay çıktı, yine Demirtaş'ın MHP'ye geçeceği iddiaları gündeme geldi.


İlkadım Belediyesi Meclisinde sayısal çoğunluğu elinde bulunduran Cumhur İttifakı ortağı AK Parti ve MHP'li meclis üyeleri İYİ Partili belediye başkanı Necattin Demirtaş'ın daha önce bir kez kredi talebine onay vermiş, ardından başka bir kredi talebine ise itiraz ederek talep edilen rakamın yarısının kredi olarak çekilmesine onay vermişti.

İlkadım Belediyesinde Cumhur İttifakı ortağı olan meclis üyelerinin bu tutumunun ise Necattin Demirtaş'ın MHP'ye dönme yada AK Parti'ye geçme gibi bir eğiliminin olduğunun iddia edilmesinden kaynaklandığı, böyle bir sürecin gerçekleşmemesi üzerine bazı kredi taleplerine bu nedenle onay vermediği ileri sürülmüştü.

Daha önce yapılan bir meclis toplantısında da başkan Necattin Demirtaş yönetiminde ki İlkadım Belediyesinin kredi talebine Cumhur İttifakından itiraz gelmişti. Geçtiğimiz günlerde yapılan meclis toplantısında ise bu sefer Cumhur İttifakı ortağı olan AK Parti ve MHP'li meclis üyeleri, İYİ Partili İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş'ın 30 milyon liralık kredi talebine destek verdi ve krediye onay çıktı.

İlkadım Belediyesinin 30 milyon liralık kredi talebine AK Parti ve MHP'li  meclis üyelerinin onay vermesi sonrası ise yine 31 Mart seçimlerinde MHP'den istifa ederek İYİ Parti'den aday olarak seçimi kazanan Necattin Demirtaş'ın MHP'ye geri döneceğine dair söylentiler çıkmaya başladı. AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinin Necattin Demirtaş'ın MHP'ye geri dönüş yapacağı için 30 milyon liralık krediye onay verdiği iddiaları gündeme gelirken, İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş'ın bu iddiayı resmiyete dökecek herhangi bir açıklamasının olmadığını da belirtelim. İlkadım Belediyesinde her kredi talebi sonrası, kredinin onaylanması yada onaylanmaması durumuna göre bu iddia sürekli gündeme gelirken, söz konusu iddianın özellikle MHP'li meclis üyeleri arasında dile getirilmesi de dikkati çekiyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Oltan Köleoğlu Enerji Bafra ilçesine Türkiye'nin ilk Fındık Çiftliğini kurdu

Oltan Köleoğlu Enerji Bafra ilçesine Türkiye'nin ilk Fındık Çiftliğini kurdu