24 Nisan 2019 Çarşamba

KURTULMUŞ, ERDOĞAN'IN İÇİNDE BULUNDUĞU UÇAĞIN ORDU'YA İNEMEMESİ İLE İLGİLİ KONUŞTU

Kurtulmuş, Erdoğan'ın içinde bulunduğu uçağın Ordu'ya inememesi ile ilgili konuştu

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyan uçağın Samsun'dan havalandıktan sonra Ordu'ya iniş yapamaması ile ilgili havada yaşananları anlattı.

25 Mart 2018 Pazar 16:11 GÜNCEL

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Samsun'dan havalanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyan uçağın Ordu'ya inememesi ile ilgili konuştu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Samsun 6'ıncı İl Kongresine katıldıktan sonra uçakla Ordu'ya hareket etti. Samsun'dan AK Parti Ordu İl Kongresi için Ordu'ya havalanan uçak, hava muhalefeti nedeni ile iniş yapamayarak Samsun'a geri dönüş yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ise AK Parti Ordu İl Kongresine 3 saati aşkın bir gecikme ile katılabildiklerinde dikkati çekerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da içinde bulunduğu uçağın hava muhalefeti nedeni ile Ordu'ya iniş yapamaması ile ilgili şunları dile getirdi.

"Samsun'daki kongreden sonra hava muhalefeti nedeniyle helikopter havalanamdı bu yüzden uçakla hareket ettik. Ordu-Giresun Havalimanı üzerinde dolaştık. Oradan Trabzon'a yöneldik. Trabzon'a da inemeyince tekrar geri Samsun'a geldik. Samsun'dan da helikopter ile buraya kadar geldik. Herhalde Samsun-Ordu arasının en uzun şekilde katedildiği bir sefere şahit olduk." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Üniversitesi ve Şehir Hastanesi Canik'te yapılacak

Samsun Üniversitesi ve Şehir Hastanesi Canik'te yapılacak