20 Temmuz 2019 Cumartesi

LADİK-AKDAĞ KAYAK MERKEZİNDE GSB'YE AİT OTELDE İLÇE BAŞKANI KAYAK MALZEMESİ Mİ KİRALIYOR

Ladik-Akdağ Kayak Merkezinde GSB'ye ait otelde ilçe başkanı kayak malzemesi mi kiralıyor

Samsun'un Ladik ilçesinde bulunan Akdağ Kayak Merkezinde, henüz hizmete girmeyen Gençlik ve Spor Bakanlığına(GSB) ait otelde AK Parti Ladik İlçe Başkanı Recep Dirican'ın yetkisiz bir şekilde vatandaşlara kayak malzemesi kiraladığı iddia edildi.

25 Şubat 2019 Pazartesi 14:02 GÜNCEL

Samsun'un Ladik ilçesinde bulunan Akdağ Kayak Merkezinde yapımı kısmen tamamlanan ancak henüz hizmete girmeyen Gençlik ve Spor Bakanlığına ait otel binasında, AK Parti Ladik İlçe Başkanı Recep Dirican'ın izinsiz ve yetkisiz olarak binayı kullandığı ve kayak merkezine gelen vatandaşlara, kayak malzemesi kiraladığı öne sürüldü.


AK Parti Ladik İlçe Başkanı Dirican'ın Akdağ Kayak Merkezinde bulunan ve hiç bir bölümü aktif olmayan Gençlik ve Spor Bakanlığına ait otel binasını sadece kayak malzemesi kiralamak için hangi yetki ve izinle kullandığı merak konusu oldu. Kullanıma açılmayan, resmi açılışı dahi yapılmayan ve şuan boş durumda olan Gençlik Spor Bakanlığına ait otel binasının önüne 'Kayak Evi' yazısı astığı ve hafta sonları vatandaşlara kayak malzemesi kiraladığı ileri sürülen İlçe Başkanı Dirican'ın burada yaptığı ve kazanç sağladığı kayak malzemesi kiralama işinden kimsenin haberi olmadığı da iddialar arasında. Gençlik ve Spor Bakanlığına ait Akdağ Kayak Merkezindeki kullanıma açılmayan otel binasının anahtarının AK Parti Ladik İlçe Başkanı Dirican'da olması da şaşkınlık yarattı.

İddialarla ilgili AK Parti Ladik İlçe Başkanı Recep Dirican'ın ne açıklama yapacağı merak konusu oldu. Öte yandan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, AK Parti Ladik İlçe Başkanı Dirican'ın oteli 15 tatilde günlüğü 200 TL'den kiraladığı, kira ücretini de ödediği belirtilerek, "Bakanlığımıza ait otelin iç mobilyaları yapılacak. Akdağ Kayak Merkezinde 15 tatil sürecinde yaşanan yoğunluk nedeniyle böyle bir kiralama yapıldı. Ancak şuan kiralama işlemi de sona erdi." denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Atakum'da o sokakta vatandaşlardan çamurlu yol tepkisi

Samsun Atakum'da o sokakta vatandaşlardan çamurlu yol tepkisi