16 Temmuz 2019 Salı

LOJİSTİK KÖY SAMSUN'A NELER KAZANDIRACAK YUSUF ZİYA YILMAZ AÇIKLADI

Lojistik Köy Samsun'a neler kazandıracak Yusuf Ziya Yılmaz açıkladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Lojistik Köy'ün Samsun'a neler kazandıracağı ile ilgili yaptığı açıklamada, iş ve aş bekleyenlere de büyük istihdam müjdesi verdi.

31 Ekim 2017 Salı 20:20 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy ilçesinde yapılan Lojistik Köy'ün Samsun'a sağlayacağı ajantajlarla ilgili açıklamalarda bulundu.


Samsun'un Tekkeköy ilçesinde yapımı devam eden Lojistik Köy ile ilgili bilgiler veren Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz, Lojistik Köy'ün Samsun ekenomisinin can damarı olacağına dikkati çekti. CNN Türk'te yayınlanan Para Dedektifi programının sunucusu Cem Seymen'in konuğu olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Lojistik Köy'ü anlattı.

Uluslararası ulaşım projelerine ev sahipliği yapan Samsun'un Türkiye'nin Lojistik Merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, CNN Türk Para Dedektifi programını hazırlayıp sunan Cem Seymen ile birlikte Lojistik Köye gitti ve buranın ortaya çıkış hikayesini yerinde anlattı. LOJİSTİK KÖY SAMSUN EKONOMİSİNİN CAN DAMARI OLACAK

Ekonomiden, istihdama, istihdamdan ihracata varıncaya dek tüm ayrıntıları Seymen'e anlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Lojistik köylerin Türkiye'nin 2023 hedefleri kapsamında büyük önem arz ettiğini dile getirerek, "Lojistik köyler hem şehir içi trafiği rahatlatan bir özelliğe sahip, hem de taşımacılığı hızlandıracak. Bu sayede Türk ürünleri dünyaya daha kolay ulaşacak ve küresel sermaye ile de daha kolay rekabet edebilecek. Kara-demiryolu-hava ve deniz taşımacılığıyla dünyanın dört bir yanına ulaşan ürünlerimizin, ülke ekonomimize ve şehrimize önemli artılar kazandıracak olması da son derece önemli. Bunun yanında büyük bir istihdam yaratacak. 5 bin kişiye iş imkânı sağlayacak bir merkez burası. Artık projede sona geldik diyebiliriz. Burası Samsun ekonomisinin can damarının attığı bir yer olacak" diye konuştu.

Ekonomiye büyük değer katacak Lojistik Merkezin tüm detaylarıyla anlatıldığı program Pazar akşamı Saat 22:00'da CNN Türk ekranlarında yayınlanacak.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Emniyetinin acı günü! Polis memuru Hüseyin Acar hayatını kaybetti

Samsun Emniyetinin acı günü! Polis memuru Hüseyin Acar hayatını kaybetti