17 Haziran 2021 Perşembe

METİN SİNECEK ESNAFLARA 20 BİN MASKE DAĞITTI, İHTİYACI OLANA GIDA ERZAĞI GÖNDERDİ

Metin Sinecek esnaflara 20 bin maske dağıttı, ihtiyacı olana gıda erzağı gönderdi

Samsun'da Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, Korona Virüs nedeniyle esnaflara 20 bin adet yüz maskesi dağıttı, kooperatif binasına termal kamera getirtti, ihtiyacı olana ise gıda erzağı gönderdi.

29 Nisan 2020 Çarşamba 13:49 GÜNCEL

Samsun'da Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, Korona Virüs nedeniyle kooperatif olarak esnaflara yüz maskesi ve gıda desteği verdiklerini açıkladı.


Korona Virüs sebebiyle Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi binasına ilk iş termal kamera sistemi kurdurduklarını belirten Metin Sinecek, "Kredi ve benzeri işleri için kooperatif binamıza gelen esnaflarımızı termal kamera ile takip ediyoruz. Onların sağlıkları ve hepimizin sağlığını korumak için devreye koyduğumuz termal kamera ile binamıza gelenlerin ateşlerini teknolojik bir ortamda ölçüyor ve ateşi yüksek çıkanları ise anında sağlık kuruluşlarına yönlendiriyoruz" dedi.Samsun'da Korona Virüs sebebi ile termal kamera kullanan tek kooperatif olduklarını kaydeden Metin Sinecek, kamu kurumları ve belediyelerde dahi bu sistemin olmadığını ifade etti.Korona Virüs salgını nedeniyle ayrıca esnaf ve sanatkarlara 20 bin adet ücretsiz yüz maskesi dağıttıklarını da kaydeden Metin Sinecek, "Esnaflarımıza, sanatkarlarımıza ihtiyaç olan yüz maskelerini ücretsiz olarak dağıttık. Korona Virüs salgınından korunmak için yüz maskelerinin önemli olduğunu ve bu maskelerin salgın bitene kadar takılması gerektiğini bizlerde esnaflarımıza anlatıyoruz. İnşallah bu salgını birlik ve beraberlik içerisinde yeneceğiz ve bu musibetten kurtulacağız" diye konuştu.Ramazan ayının başlaması ile de Atakum Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak ihtiyacı olanlara gıda erzakları dağıttıklarını dile getiren oda Başkanı Metin Sinecek, şunları dile getirdi.
"Esnaflarımız için termal kameralı sistemi devreye aldık, ardından 20 bin yüz maskesi dağıttık. Ramazan ayının başlaması ile de ihtiyaç sahiplerine kooperatif olarak gıda erzağı ulaştırdık. Allah'ım bu mübarek ayda hepimizin dualarını kabul eylesin ve bizleri Korona Virüs salgınından kurtarsın. Bu salgın nedeniyle iş yerlerini kapatan esnaflarımız çok zor durumda kaldı. Kredi ve benzeri destekler veriliyor ancak yine de sıkıntımız büyük. Tez zamanda bu salgından kurtulup inşallah hep birlikte yeniden güzel günlere kavuşuruz"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneğinden Biyokütle Enerji açıklaması

Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneğinden Biyokütle Enerji açıklaması