20 Haziran 2019 Perşembe

MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK FEDERASYONU DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI TÖRENLE AÇILDI

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Diyarbakır İl Başkanlığı törenle açıldı

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı ahmet Kabadayı, Diyarbakır İl Başkanlığı açılış töreninde siyasilere seslenerek, Yenikapı Ruhu çağrısında bulundu.

19 Aralık 2017 Salı 14:16 GÜNCEL
Genel merkezi Samsun'da bulunan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu'nun Diyarbakır İl Başkanlığı açılış töreni yapıldı. Diyarbakır'da gerçekleşen törene katılan Genel Başkan Ahmet Kabadayı, Diyarbakır-Yenişehir Seyrantepe Spor Salonunda yapılan açılış töreninde siyasilere çağrıda bulunarak birlik ve beraberlik içerisinde olmalarını istedi. 

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonunun, ülkenin birlik ve bütünlüğünü korumak ve kollamak için çalışmalarını yürüttüğünü vurgulayan Ahmet Kabadayı, Diyarbakır-Yenişehir Seyrantepe Spor Salonunda gerçekleştirdiği konuşmada, siyasi parti liderlerinin 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Yenikapı'da biraraya geldikleri gibi bugünde birarada olmaları gerektiğini vurguladı. Türkiye'nin dört bir yanının düşmanlarla çevrili olduğunu anımsatan Kabadayı, siyasilerin ülke menfaatleri noktasında birlikte hareket etmelerini isdediklerini söyledi. Ahmet Kabadayı konuşmasında, "Birlik ve Kardeşlik Federasyonumuz bir sivil toplum kuruluşudur. Federasyonumuz Tunceli’de Kemal Kılıçdaroğlu kadar alevi, Osmaniye’de Devlet Bahçeli kadar Sünni, Diyarbakır’da bir Şehmus kadar Kürt, İzmir’de Kibariye kadar Roman, Trabzon’da Temel kadar Laz, düşüncesiyle kuruldu. Bu ülkenin bütün etnik kökenleriyle ırkı, mezhebi, inancı ve diliyle asla ayrım yapmadan ülkesi ve milletiyle bölünmez bir Türkiye için yola çıktık." dedi.

Milli Birlk ve Kardeşlik Federasyonuna bağlı il ve ilçe teşkilat başkanları ve yöneticilerinin de katıldığı Diyarbakır İl Başkanlığı açılış törenini, Diyarbakır'lı vatandaşlarda spor salonunun tribünlerinden izledi. Öte yandan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Diyarbakır İl Başkanlığı görevine Abdurrahman Kızıl getirildi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kupa tedavisi ve hacamat nedir, sağlığımız için faydaları nelerdir

Kupa tedavisi ve hacamat nedir, sağlığımız için faydaları nelerdir