16 Temmuz 2019 Salı

MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK FEDERASYONU HDP'YE HAZİNE YARDIMI VERİLMEMESİ İÇİN DAVA AÇACAK

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu HDP'ye hazine yardımı verilmemesi için dava açacak

Milli Birlik ve Kardeşlik Fedarasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, HDP'ye hazine yardımı verilmemesi için dava açacaklarını açıkladı.

31 Ekim 2017 Salı 18:28 GÜNCEL
Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, federasyon olarak HDP'ye hazine yardımı verilmemesi için dava açacaklarını söyledi. Daha önce de HDP'ye verilen hazine yardımının kesilmesi için dava açtıklarını belirten Ahmet Kabadayı, şimdi ise ikinci davayı  açacaklarını ifade etti.

HDP'ye verilen hazine yardımının verilmemesi gerektiğini savunan Ahmet Kabadayı, " 7 Ocak 2016 tarihinde terörist faaliyetleri nedeni ile HDP hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına baş vurarak hazine yardımının dondurulması için dava açmıştık. Ancak bu davamızla ilgili bir gelişme olmadı.  Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu yönetim olarak 7 Ocak 2016 günü Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı makamına giderek HDP'nin  hazine yardımının dondurulması için siyasi partiler savcısına suç duyurusunda bulunduk. Aynı gün 51047475/48 sayı yazısı ile  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına 51047475/49 sayı numarası  ile  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçemiz havale edildi  ancak aradan aylar geçmesine rağmen talebimizle ilgili bir dava açılmadı. Söz konusu dava şahsımızın özel bir davası değil ülkemizin bekası için önemli bir davadır.  Söz konusu davamız devletin istiklalinin,  milletin istikbalinin davasıdır. Söz konusu  sözde siyasi partinin bir çok milletvekili ve eş genel başkanlarıda devlete karşı işlemiş oldukları suçlar nedeni ile halen cezaevindeler.  Milletin alın teri olan vergilerle kravatlı teröristlere hazineden hazine yardımı yapılması kanımıza dokunuyor. HDP'ye verilen hazine yardımı aynı zamanda vatanımız için şehit düşen şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaktadır. Bu nedenlerle HDP'ye verilen hazine yardımının kesilmesi için yeniden dava açacağız" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Havza ilçesinin nüfusu, göç yüzünden azaldı

Samsun'un Havza ilçesinin nüfusu, göç yüzünden azaldı