27 Haziran 2019 Perşembe

MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK FEDERASYONU İDAM CEZASI İÇİN MECLİSE KANUN TEKLİFİ VERECEK

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu idam cezası için meclise kanun teklifi verecek

Genel merkezi Samsun'da bulunan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, İdam cezasının çıkartılması için meclise kanun teklifi sunacaklarını açıkladı.

01 Temmuz 2018 Pazar 18:35 GÜNCEL

Genel merkezi Samsun'da bulunan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, 24 Haziran seçimleri ile birlikte yeni sistemde sivil toplum kuruluşlarının da meclise kanun teklifi sunabileceklerini açıklayarak, "Meclise idam cezası çıkartılması için kanun teklifi sunacağız" dedi.


Türk Ceza Kanunu’nda değişiklik yapılması hususunda TBMM Başkanlığına idam kanunuyla ilgili bir kanun teklifi sunmaya hazırlandığını belirten Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, “Ülkemizde yaşanan çocuk tecavüzleri ile ilgili artık tahammül kalmamıştır. Yıllarca Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden beklediğimiz idam kanunuyla ilgili bir adım atılmadı. Bu adımın atılmadığı her gün ülkemizde caydırıcı bir ceza kanunu bulunmadığından ağır suçlar işlenmektedir. Mağdurlar küçük çocuklar olunca bir sivil toplum kuruluşu olarak Türk Ceza Kanunu’nda değişiklik yapılması hususunda milletvekillerinden umudumuzu kestiğimiz için, ülkemizin en büyük kardeşlik hareketi olan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu olarak artık iş başa düştü diye Türk Ceza Kanunu’nda değişiklik yapılması hususunda TBMM Başkanlığına idam kanunuyla ilgili bir kanun teklifi sunmaya karar verdik. Bu konuyla ilgili ülkemiz henüz yeni seçimden çıktığı için yeni meclis başkanının seçilmesini bekleyeceğiz. Yeni meclis başkanının seçilmesiyle birlikte ülkemizde idam kanunun gelmesi için yasa teklifini yeni meclis başkanımıza sunacağız. “ dedi.İdam Kanunu teklifinin ilerleyen günlerde meclise sunulacağını belirten Kabadayı, “Ülkemizin kanayan yarası 40 yıldır askerimize, polisimize, korucularımıza saldıran, Güneydoğu sınırında binlerce şehit vermemize sebep olan, sırf siyasi fikrinden ötürü 1979 yılından 2018 yılına kadar binlerce sivil kürt kardeşimizi öldüren kalleş PKK örgütünün sözde lideri İmralı Canisi başta olmak üzere çocuklara tecavüz eden, zevk için adam öldüren, uyuşturucu baronluğu yapanlar hakkında idam cezasının uygulanması artık şart olmuştur.  Bugüne kadar TBMM’ne bir çok kez çağrıda bulundum. Sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın Başbakanımıza, Milliyetçi Hareket Partisinin bu konuda hassas olan saygıdeğer Genel Başkanı Sayın Bahçeli’ye çağrıda bulundum. Bugün yine bu çağrımı yeniliyorum. İdam cezası artık kaçınılmaz bir gerçektir. Irmak bebeklerin, Eylül bebeklerin kaderi bu olmamalı. Kaderi Allah yazar ancak tedbiride kul alır. Eğer caydırıcılık olacak olan idam yasasını bir an önce meclisten geçirip kanunlaştırmassak, yarın başka Irmak bebekler, Eylül bebekler bu kaderi yaşarsa bunun sorumluluğu ve vebali hepimizde olacaktır. Bu nedenle idam yasasıyla ilgili teklifimiz hazır olup, STK’lardan muhtarlardan ve sivil vatandaşlardan bizimle birlikte kanun teklifine imza atmalarını bekliyoruz. Bu imzayı ise önümüzdeki hafta başlatacağız. Binlerce imzayla kanun teklifimizi yeni meclis başkanımıza sunacağız. Kanun teklifimiz hazır olup bu yoldan dönen namerttir” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Fuat Köktaş Temel Karamollaoğlu'nu eleştirdi! Milletine ihanet etti

Fuat Köktaş Temel Karamollaoğlu'nu eleştirdi! Milletine ihanet etti