20 Haziran 2019 Perşembe

MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK FEDERASYONU ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR'İN KABRİNİ ZİYARET ETTİ

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu şehit Ömer Halisdemir'in kabrini ziyaret etti

Genel merkezi Samsun'da bulunan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu, 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in Niğde'de bulunan kabrini ziyaret etti.

25 Ağustos 2018 Cumartesi 18:10 GÜNCEL

Genel merkezi Samsun'da bulunan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu üyeleri, 15 Temmuz şehidi kahraman Ömer Halisdemir'in kabrini ziyaret ederek Yasin okutturdu.


15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi darbeci komutan Semih Terzi'yi alnından vurduktan sonra darbeci askerler tarafından şehit edilen Ömer Halisdemir, tüm Türkiye'nin kahramanı olmuştu. Darbe girişiminin başarısız olması için canı pahasına komutanı Zekai Aksallı'dan aldığı emir doğrultusunda darbeci komutan Semih Terzi'nin karargaha girmesine izin vermeyen Ömer Halisdemir, Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Merkezi tarafından düzenlenen bir etkinlik ile mezarı başında anıldı.

Türkiye genelinde bulunan il başkanlıkları ile birlikte Niğde'ye giderek şehit Ömer Halisdemir'in Bor ilçesi Çukurkuyu köyünde bulunan kabrini ziyaret eden Genel Başkan Ahmet Kabadayı, şehit Halisdemir için burada Yasin-i Şerif okutturdu. Şehit Ömer Halisdemir'in kabrine yapılan ziyaretin ardından Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Kabadayı ve il başkanları şehit Ömer Halisdemir'in ağabeyi Doğan Halisdemir ile görüştü.Niğde'ye giden Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu üyeleri, Doğan Halisdemir ile yaptıkları görüşmenin ardından Ömer Halisdemir Kültür Merkezine geçerek burada 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in eşyaları ve fotoğrafları ile donatılan müzeyi gezdi. 

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, yaptığı açıklamada, "Ömer Halisdemir 15 Temmuz gecesi Türkiye'yi kurtarmıştır. Darbeci komutan ve askerlere tek başına meydan okuyarak şehadet mertebesine ulaşmıştır. Federasyonumuz ve tüm Türkiye Ömer Halisdemir'e minnet duyuyoruz. Onun canı pahasına yapmış olduğu bu onurlu davranış vatanını ne kadar çok sevdiğinin de bir göstergesidir. Ruhu şad olsun." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Alaçam'da beton bariyere çarpan otomobilde 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

Samsun Alaçam'da beton bariyere çarpan otomobilde 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı