25 Mayıs 2019 Cumartesi

MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK FEDERASYONUNDAN 3 AYAKLI SALDIRI PLANI UYARISI

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonundan 3 ayaklı saldırı planı uyarısı

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, Türkiye'ye karşı ABD merkezli ekonomik darbe girişimi, yargı, finans ve medya olmak üzere 3 ayaklı saldırı planının devreye sokulduğunu açıkladı.

26 Kasım 2017 Pazar 15:58 GÜNCEL

Genel merkezi Samsun'da bulunan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu'nun Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, Türkiye'ye karşı ABD merkezli 3 ayaklı saldırı planının devreye koyulduğunu söyledi.


Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, yaptığı açıklamada, Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak için 17-25 Aralık kumpasının küresel ayağı olan ABD'deki Halkbank davası üzerinden ABD merkezli ekonomik darbe girişimi, yargı, finans ve medya olmak üzere 3 koldan saldırıldığına dikkat çekti.

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Kabadayı, açıklamasında şunları dile getirdi.
 "ABD'de Rıza Sarraf ile başlayıp Halkbank'a uzanan kumpas davalarında Türkiye'yi ekonomik olarak ambargo altına alma planları yapılıyor. Türkiye'de FETÖ'nün emniyet ve yargı içerisindeki kripto militanları tarafından başlatılan 17-25 Aralık darbe girişimi başarılı olmadı. Kirli plan ABD'de yeniden kendini gösterdi. ABD merkezli ekonomik darbe girişimi, yargı, finans ve medya olmak üzere 3 koldan yürütülüyor. FETÖ'nün kumpas ve montaj belgeleriyle iddianame hazırlayan ABD'li savcı Preet Bharara'nın örgütle ilişkisi deşifre olmuştu. Bharara'nın başlattığı kumpası yardımcısı Joon H. Kim. devraldı. Davanın hakimi ise Richard Berman ve  Berman da FETÖ'nün 17-25 Aralık yargı darbe girişiminin ardından Türkiye'ye geldi. 8-9 Mayıs 2014 tarihinde Four Seasons Bosphorus otelinde düzenlenen Adalet ve Hukuk Devleti Sempozyumuna katıldı. FETÖ'nün 17-25 Aralık emniyet ve yargı darbe girişiminin ardından görevden alınan FETÖ'cü militanları savunarak terör örgütünün argümanlarıyla Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi. Türkiye'ye ekonomik darbe girişiminde finans ayağında ise kredi derecelendirme kuruşları yer alıyor. Fitch 23 Kasım'da Türkiye için skandal bir karar aldı. Türkiye için 2018 büyüme tahminini yüzde 4.1'den yüzde 3.9'a düşürdü. Enflasyon beklentilerini ise yükseltti. Fitch'in amacı Türkiye'nin uluslararası alanda ekonomik görünümünü zayıflatmak. Ekonomik darbe girişiminin üçüncü ayağında ise medya yer alıyor. Operasyonel ve yalan haberlerle piyasayı özellikle de döviz kurlarını speküle ediyorlar büyük Türk milleti bu oyunu da bozacak güçtedir"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Atakum'da 3'üncü Hamsi Şenliğinde başkanlar mangalda hamsi pişirdi

Samsun Atakum'da 3'üncü Hamsi Şenliğinde başkanlar mangalda hamsi pişirdi