20 Ocak 2021 Çarşamba

MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK FEDERASYONUNDAN İMZACI AKADEMİSYENLERLE İLGİLİ AYM'YE TEPKİ

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonundan imzacı akademisyenlerle ilgili AYM'ye tepki

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, PKK'lı teröristlere destek veren imzacı akademisyenleri haklı bulan Anayasa Mahkemesine (AYM) tepki gösterdi.

04 Ağustos 2019 Pazar 15:14 GÜNCEL

Genel Merkezi Samsun'da bulunan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, AYM'nın imzacı akademisyenlerle ilgili verdiği kararın Türk milleti ve şehit analarının bir kez daha yüreğini yaktığını söyledi.


Anayasa Mahkemesinin, PKK’lı teröristlere destek veren imzacı akademisyenlere yönelik aldığı kararı ile ilgili konuşan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, "Bu kararı içimize sindiremiyoruz" dedi.

AYM'nın imzacı akademisyenlerle ilgili aldığı tartışmalı karar ile ilgili "Hükümlerinde, Türk milleti adına ifadesi yer alan AYM’nin, ihanet bildirisinde imzası olan sözde  akademisyenleri haklı bulması, hangi millet adına karar verdiler, sorusunu da beraberinde getirmiştir ve bir sivil toplum kuruluşu olarak soruyoruz hangi millet adına karar verdiniz, çıkın bunu milletimize anlatın." diye konuştu.

Açıklamasında "Eli kanlı terör örgütü PKK’lı hainlerin masum gösterildiği ihanet bildirisinde imzası olan sözde akademisyenlere yönelik hak ihlali kararını Türk Milleti adına alan AYM’ye tepkimiz kolay kolay dinmeyecektir." diyen Ahmet Kabadayı, AYM'ye yönelik yaptığı tepki açıklamasında şunları dile getirdi.

"Hendek kazan teröristlerin propagandasını yapan ihanet bildirisinin mimarlarının millet adına aklanması mahşeri vicdanda karşılık bulmayacaktır. Hendek teröründe 793 şehit verdik. Bu gerçeği görmezden gelen AYM’nin gönül ve vicdan gözleri kör olmuş Anayasa Mahkemesi üyeleri, adalet duygusundan yoksun, şehit analarının yüreğine bir kez aaha ateş düşürmüştür. AYM’nin bu skandal kararına tepki göstermek en doğal hakkımızdır. Ve bunun için hukukçu olmamız gerekmez, vicdanımız sızlıyor Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu olarak AYM’nin milletin hassasiyetlerini görmezden geldiğine sesiz kalamayız, kafamızı kuma sokamayız, adalet herkes için lazım. Terörle mücadele eden devletimizin suçlandığı bir bildirinin millet adına masum gösterilmesine sessiz kalamazdık ve herkes çok iyi düşünmeli ülkemiz bir 40 yıl daha değil 140 yıl daha terörle mücadele edecek güce ve kararlılığa sahiptir. Kökü kuruyana kadar milli değerler korunacaktır, her türlü terör unsuru yok edilecektir. AYM bunu en iyi bilmesi gereken bir kurumdur. Şimdi burada AYM, Türk milleti adına karar veriyorsa milletin hassasiyetini gözetmeliydi. Zira AYM’nin verdiği kararlar bağlayıcıdır, kapsayıcıdır. Daha hassas davranmalıydı o makamlarda oturuyorlarsa oturdukları makamları devlet ve millet adına kullanmaları gerekirdi.  Hendek operasyonları döneminde milletin askerini ve polisini desteklediğini hepimiz biliyoruz. Aziz milletimiz imzacı sözde akademisyenlere de sert tepki göstermişti. Zira devletimizin teröre yönelik destansı mücadelesini canı gönülden destekliyordu. Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu olarak da bizde devletimizi hükümetimizi destekledik desteklemeye de devam edeceğiz. AYM’nin kararı tamamen  tartışmalıdır alenen devletimizin aşağılandığı, vatan hainlerinin desteklendiği bir bildiriyi ifade özgürlüğü kapsamına almak kabul edilebilir değildir. Bu karar milletimizin vicdanında da bir karşılığı yoktur. AYM’nin bu kapsamda verdiği karar daha önce verdiği kararlarla da çelişiyor alınan yanlış ve hileli karardır. AYM üyeleri istifa etmelidirler aksi halde sayın Cumhurbaşkanımız atama yetkisini kullanmalıdır"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hasan yıldırım

04 Ağustos 2019 Pazar 15:14

Tebrikler günün en güzel haberi

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz belediye başkanlarına Hz. Ömer adaletini örnek gösterdi

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz belediye başkanlarına Hz. Ömer adaletini örnek gösterdi