20 Ağustos 2019 Salı

MİLLİ PİYANGO YILBAŞI BÜYÜK İKRAMİYENİN ÇIKTIĞI BİLET SAMSUN'DAN TALİHLİ ORDU'DAN

Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiyenin çıktığı bilet Samsun'dan talihli Ordu'dan

Milli Piyango 2017 yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin çıktığı biletin Samsun'dan alındığı, büyük ikramiyenin çıktığı talihlinin ise Ordu'dan olduğu öğrenildi.

02 Ocak 2018 Salı 14:22 GÜNCEL

Samsun Haber- Milli Piyangonun 2017 yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin isabet ettiği biletlerden birinin, Samsun'dan alındığı, talihliye ise biletin Ordu'da satıldığının öğrenilmesi, kentte heyecana yol açtı.


Milli Piyangonun bu yılki büyük ikramiyesi 61 milyon liranın isabet ettiği 9794035 numaralı çeyrek biletlerden birinin Ordu'da satıldığı belirlendi. 

Ordu'nun Altınordu ilçesinde şans oyunları ve milli piyango bileti satışı yapan büfenin camına, "Yılbaşına özel en büyük ikramiye 61 milyon lira bizden çıktı, bilet alana çıkar" yazılı afiş asıldı. 

Bunun üzerine Ordulular, büyük ikramiye talihlisini merakla beklemeye başladı. Vatandaşların, bayi içerisinde ve dışında şans oyunları oynamak üzere yoğunluk oluşturduğu gözlendi. Bayi personeli Ali Dizge, yaptığı açıklamada, Milli Piyango İdaresinin Ordu'da şubesi bulunmadığını için Samsun Şube Müdürlüğünden aldıkları biletleri satışa sunduklarını söyledi.Bu yılki yılbaşı büyük ikramiyesini kazanan çeyrek biletlerden birinin çalıştığı bayiden satıldığını belirten Dizge, "Aynı zamanda dün, teselli ikramiyesi çıkan 3-4 arkadaş geldi. Onlara ikramiyelerini verdik. Büyük ikramiye talihlisini de bekliyoruz." dedi.

Ali Dizge, herkes gibi talihliyi merak ettiklerini kaydederek, "Talihliyi buraya bekliyoruz. Kişinin kim olduğu ya da nerede yaşadığına dair bildiğimiz yok. Bildiğimiz tek konu, biletin satışının bizim bayiden yapıldığı." diye konuştu.

Ali Dizge, talihlinin bileti Ordu'dan almasının hem kendileri hem de Ordulularda heyecan oluşturduğunu dile getirdi. Vatandaşlardan Cemil Elmas da büyük ikramiye biletinin Ordu'da satılmasının mutluluk verici olduğunu söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Salıpazarında TELEKOM'un kablolarını keserek çalan 3 kişi tutuklandı

Samsun Salıpazarında TELEKOM'un kablolarını keserek çalan 3 kişi tutuklandı