24 Haziran 2019 Pazartesi

MÜFTÜLÜK AÇIKLADI! KREDİ KARTI YA DA BANKA KREDİSİ İLE KURBAN KESİLİR Mİ?

Müftülük açıkladı! Kredi kartı ya da banka kredisi ile kurban kesilir mi?

Samsun'un Kavak ilçe Müftü vekili Şemsettin Van, Kurban Bayramında kredi kartı yada banka kredisi ile kurbanlık kesilip kesilmeyeceği ile ilgili sorunun cevabını verdi.

17 Ağustos 2018 Cuma 17:54 GÜNCEL

Kurban Bayramında kredi kartı ile kurbanlık kesilir mi! Banka kredisi ile kurbanlık alınabilir mi? Kurban Bayramı öncesi vatandaşların merak ettiği bu soruların cevabını Samsun'un Kavak ilçe Müftü vekili Şemsettin Van cevapladı.


Samsun'un Kavak İlçe Müftü Vekili Şemsettin Van, Kurban Bayramında vatandaşların gününde ödemek kaydıyla kredi kartıyla alarak kurban kesebileceğini söyledi.

Kavak İlçe Müftü vekili Şemsettin Van yaptığı açıklamada, kurban kesmenin ihtiyaçları ve borçları dışında belirli miktarda malı bulunanlara vacip olduğuna işaret etti. Kurban kesmekle mükellef kişinin kurbanlığı nakit alabileceği gibi kredi kartıyla vadeli de alabileceğini belirten Van, "Bedelin kredi kartıyla ödenmesi, kurbanın sıhhatine engel teşkil etmez ancak kredi kartı borcunu ödeme tarihinde ödemek ve gecikmeden kaynaklanan faizli işleme düşmemek gerekir." dedi.

BANKA KREDİSİNDE FAİZ ÖDENECEKSE GÜNAH
Kavak İlçe Müftü Vekili Şemsettin Van, kurbanın banka kredisiyle alınması durumunda faiz ödenecekse faiz verme yasağını işlediği için günaha girmiş olacağına dikkati çekerek, "Maddi durumu iyi olmayan kişinin böyle yöntemlere başvurması yerine kurban kesmemesi daha uygun olur. Krediyle kurban keserek haram parayla Allah'a yakınlaşılmaz." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti'nin tanıtım filminde Erdoğan'ın 1999 yılı Samsun görüntüleri de yer aldı

AK Parti'nin tanıtım filminde Erdoğan'ın 1999 yılı Samsun görüntüleri de yer aldı